Home / Aktualności / Bezprzewodowe inteligentne słuchawki The Dash do zadań specjalnych. Dosłownie.

Bezprzewodowe inteligentne słuchawki The Dash do zadań specjalnych. Dosłownie.

Bezprzewodowe douszne słuchawki The Dash nie są typowymi słuchawkami z wbudowanym modułem sieciowym dzięki czemu będziemy mogli słuchać sobie muzyki.

Słuchawki The Dash

słuchawki The Dash
Początki produktu, którym są Bezprzewodowe douszne słuchawki The Dash zaczęły się w projekcie Kickstarter, który już wielokrotnie opisywaliśmy.

Za pomocą tej platformy wiele produktów, czy pomysłów które nie zaistniały by bez zbiorowej zbiórki pieniędzy, także tym razem pomogły jego pomysłodawcom.


Kiedy słuchawki The Dash powstawały na deskach kreślarskich i w myślach swoich twórców, którzy obmyślali nie tylko design lecz również ich funkcje i zastosowanie, zakładano potrzebne 260 tys. dolarów na to przedsięwzięcie.

Pomysł bezprzewodowych słuchawek The Dash głównie ze względu na ich funkcje i potencjalne zastosowania ponad te do których obecnie są przewidziane zdołał zebrać od ponad 4 tysięcy ludzi 934,133 dolarów z 45 dniami które pozostały do końca zbiórki.

Czy więc są inteligentne słuchawki The Dash? The Dash to bezprzewodowe, douszne słuchawki, które wykorzystują technologię Bluetooth 4.0. Jedną z wyróżniających je cech jest funkcja sterowania dotykiem, podczas gdy pozostałymi wbudowane 4GB pamięci na pliki muzyczne, instruktarz fitnes podczas treningu, wbudowany accelerometer czy monitor rytmu serca. To jednak nie wszystko czym naszpikowano te jakże niezwykle intelignetne słuchawki bowiem ich twórcy w tym Nikolaj Hviid zdołał upakować w nich czujnik nasycenia powietrza oraz zastosować  tzw. “transparent” mode czyli funkcję za pomocą możemy słyszeć otaczające nas dźwęki bez wyjmowania słuchawek z uszu poza wodo odpornością na głębokość 1 metra.

Choć wydawać by się mogło iż taki produkt wyjdzie spod marki takiej jak Apple czy mu podobnej, z  wypowiedzi na filmie promocyjnym Hviida odnieść można wrażenie iż nie wierzy on w rzeczy niemożliwe. Stąd też taka determinacja i zaangażowanie w innowacje, poruszającej tłumy zdolne do wyciągnięcia pieniędzy ze swojej kieszeni.

 Bragi The Dash
Inteligentne słuchawki The Dash realizują trzy podstawowe funkcje a mianowicie słuchania, śledzenia oraz komunikacji. W pierwszej z nich czyli słuchania za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth możemy przesyłać muzykę z naszego telefonu lub słuchać muzyki z wbudowanej 4 gigabajtowej pamięci.

Bragi The Dash app image

Drugą funkcją jest funkcja śledzenia polegająca na wykorzystaniu wspomnianych czujników oraz akcelerometru. I tak na przykład trenując otrzymamy informacje odnośnie osiągnięcia celu jaki sobie postawiliśmy czy np. rytmu serca.

Także pomiar temperatury ciała (pomiar w uchu jest jednym z bardziej precyzyjnych pomiarów temperatury ludzkiego ciała) nie jest problemem dla tych słuchawek.

Co więcej słuchawki te mogą współpracować z różnymi aplikacjami, dzięki czemu ich zastosowanie i ilość / różnorodność informacji jakie dzięki nim uzyskamy będzie niemalże nieograniczona.

Trzecią funkcją The Dash może być wykorzystanie jako zestaw słuchawkowy wykorzystywany do bezobsługowego odbierania połączeń np. podczas prowadzenia auta, treningu czy tym podobnych. Słuchawki te także według założeń mają nie tylko izolować hałas, lecz również przepuszczać dźwięki takie jak klakson samochodu, co jest szczególnie ważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo używających je osób.


The Dash 01

Sportowcy są zafascynowani słuchawkami The Dash co potwierdzać może jedna z wypowiedzi na ich temat:


“Słuchawki The Dash są tak małe, że nie zdradzają ich posiadania a także nie blokują dźwięków nas otaczających. To co podoba mi się w nich to informacje na temat tego jak długo ćwiczyłem, jaki dystans przebiegłem oraz z jaką prędkością. Imponujący jest także odczyt rytmu serca czy nasycenia powietrza. Nie spotkałem się jeszcze z niczym tak wszechstronnym i zaawansowanym.”

W zamierzeniach planuje się, że 100 mAh bateria Litowo-polimerowa umożliwi korzystanie z nich przez 3 godziny (muzyka i trening), 4 godziny słuchania muzyki oraz 250 godzin w stanie czuwania. Ładowanie odbywa się poprzez port micro USB i nie powinno zająć więcej niż godzinę. Częstotliwość przenoszenia słuchawek to 20-20000 Hz zaś czułość mikrofonu wynosi -43 dB +3/-3 dB (1 KHz, 0 dB = 1 V/Pa).

Jeśli chodzi o wsparcie dla smartfonów / tabletów to słuchawki The Dash są w stanie obsłużyć:

  • iPhone 4S, 5, 5C, 5S
  • iPad (co najmniej 3-ciej generacji)
  • Smartfony Android z Bluetooth 4.0 LE
  • Ograniczone wsparcie dla urządzeń Windows Phone i Blackberry

Słuchawki można nanyć wspierając ten projekt na Kickstarterze, gdzie w zależności od tego ile się dołożymy otrzymamy po jego premierze odpowiedni pakiet. Ceny zaczynają się już od 179 dolarów a wczesna dostępność (dla osób wspierających) planowana jest na październik z planowaną produkcją, która nastąpi miesiąc później czyli w listopadzie.

Źródło: Project Kickstarter