Home / Aktualności / Bezobsługowe chłodzenie wodne Deepcool Maelstrom dostępne wkrotce

Bezobsługowe chłodzenie wodne Deepcool Maelstrom dostępne wkrotce

deepcool maelstrom 120 240
Deepcool Maelstrom 120, 120K oraz 240 to najnowsze bezobsługowe chłodzenie wodne występujące pod marką GAMER STORM. Mierząca w rynek urządzeń najwyższej jakości, chłodzenia Maelstorm nie są tutaj wyjątkiem.

Wszystkie chłodzenia z serii Deepcool Maelstrom, które będą dostępne już wkrótce posiadać mają mikroskopijny bo 0.2 mm kanał wodny oraz blok wodny wykonany z miedzi. Blok ten ma oferować dużą przewodność cieplną, wspomaganą przez aluminiowy radiator o wymiarach 120 mm X 27 mm. Dla wymagających przewidziano możliwość zastąpienia oferowanego z coolerami MAelstorm wentylatorami na innego producenta jeśli zajdzie taka potrzeba.

Deepcool w opisywanym tu chłodzeniu wodnym zastosował innowacyjną pompę wodną z zamknietym obiegiem, oferującą zaróno większą moc oraz redukcję wibracji. Także na uwagę zasługuje bezawaryjny czas działania chłodzenia Deepcool Maelstrom 120, 120K oraz 240 wynoszący 120 tys. godzin dzięki zastosowaniu łożysk wykonanych z cyrkonii.

Wszystkie chłodzenia z tej serii będą kompatybilne ze wszystkimi podstawkami AMD i Intela. Co więcej, rurki FEP przesyłające wodę posiadają zabezpieczenie przeciw przeginaniu oraz zgniataniu co jeszcze bardziej ułatwia montaż całego chłodzenia. Ciekawym naszym zdaniem jest efekt wizualny osiągnięty poruszających się bąbelków powietrza dzięki zastosowaniu diod LED.

 Model Maelstrom 120k jest podstawowym modelem z prezentowanej tu serii i jego unikalną cechą jest wentylator ze sterowaniem obrotów grubości 20 mm, który z powodzeniem można zastosować w obudowach multimedia-pc. Producent wycenił ten cooler na 70 dolarów.

Maelstrom 120 zkolei posiada wentylator o średnicy 120 mm (również ze sterowanymi obrotami), dodatkowo zabezpieczony gumą w celu zmniejszenia wibracji od pompy. Cechą charakterystyczną jest odłączana pompa (możliwość czyszczenia oraz oliwienia), niski hałas całego zestawu oraz jego długa żywotność.  Cena tego chłodzenia to 76 dolarów.

Deepcool Maelstrom 240 to topowe chłodzenie, które ma również być dostępne już wkrótce. Zamiast jednego 120 mm wentylatora, producent zastosował tu dwa wsparte dodatkowo 240 mm radiatorem, który doskonale się sprawdzi podczas OC. Jak wspominaliśmy wcześniej wentylatory te można wymienić na naszym zdaniem lepsze (cichsze lub bardziej wydajne). Tak jak w modelu 120, tak i tu wentylatory posiadają gumowe zabezpieczenia przed wibracjami, odłączną pompę, niski hałas oraz długa żywotność tego chłodzenia. Cena jaką przydzie nam zapłacić to 106 dolary.

Deepcool Maelstrom water cooling

Deepcool Maelstrom 120