Home / Aktualności / Belkin Miracast. Konkurencja dla Chromcasta od Google

Belkin Miracast. Konkurencja dla Chromcasta od Google

Belkin Miracast

 

Chromecast, który przez wiele serwisów został nazwany gadżetem roku doczekał się konkurencji w postaci Miracast a teraz także Belkina niekorzystającego ten typ przesyłu multimediów.

Belkin Miracast

Belkin Miracast to próba tego producenta na terytorium Google, co patrząc się na oferowane funkcje może zagrozić gigantowi wyszukiwarek.

Choć z pozoru wygląda bardzo podobnie i również podłączany jest do portu HDMI oraz wykorzystuje zasilanie z portu USB tak jak Google Chromcast (typ pendrive) to pod wieloma względami znacznie się od niego różni. Także jeśli chodzi o cenę. Znacznie droższy bo kosztujący prawie 80 dolarów, produkt Belkina musi naprawdę zabłysnąć aby skusić do siebie potencjalnych klientów.

Tak więc jakie funkcje otrzymamy kupując Belkin Miracast. Przede wszystkim bardziej rozbudowane funkcje streamingu czyli przesyłu danych (przynajmniej porównując do obecnych oferowanych przez produkt Google).

Za jego pomocą będziemy mogli przesłać zarówno filmy, zdjęcia, gry czy aplikacje a nie wyselekcjonowane serwisy komercyjne jak YouTube czy mu podobne. To także Miracast od Belkina potrafi ale nie jest to jego jedyną zaletą.

Jest jednak kilka zastrzeżeń co do Belkina,  a mianowicie  konieczność korzystania do tego celu z urządzenia bazującego na Androidzie oraz limitowane (jak na chwilę obecną) wsparcie dla samego standardu Miracast. Jest ono bardzo limitowane, co w połączeniu z dosyć wysoką ceną może początkowo zniechęcić nabywców do jego kupna.

Na dzień dzisiejszy wspierane są tylko najpopularniejsze urządzenia takie jak Nexus 7, Nexus 10, HTC One czy Samsung Galaxy Note II.

Jeśli pomimo limitowanego wsparcia, przekonują cię zaawansowane funkcje jakie Belkin Miracast oferuje to możesz go już nabyć ze strony producenta lub sklepu internetowego amazon. W cenie produktu wliczona jest przedłużka kabla  dla urządzeń z trudno dostępnymi portami HDMI.

Źródło: Belkin