Home / Aktualności / Będą nowe miniaturowe komputery Gigabyte z serii Brix z procesorami Ryzen

Będą nowe miniaturowe komputery Gigabyte z serii Brix z procesorami Ryzen

Firma Gigabyte przygotowuje się do poszerzenia swojej oferty miniaturowych komputerów osobistych z rodziny Brix, o modele wyposażone w procesory AMD Ryzen. Na razie nie wiadomo dokładnie, która wersja układów Ryzen zagości pod „maskami” nowych Brix-ów, za to wiemy, że producent przygotuje ich dwie wersje mniejszą „slim” oraz większą „tall”.

Wersja roboczo określana jako „tall” posiadać będzie nie tylko sloty na dyski M.2, ale także zatokę na 2,5-calowy dysk SSD/HDD, podczas gdy wariant „slim” wyposażony ma być tylko w pierwszy z nich.

Mówi się, że wśród możliwych wariantów procesorów Ryzen nowe komputery Gigabyte Brix otrzymać mogą 15W-wariant układu Renoir-U, 45-W z rodziny Renoir-H lub bardziej zaawansowany procesor z linii Ryzen Embedded V2000.

Ponadto opisywane w niniejszym newsie komputery oferować mają wsparcie dla Wi-Fi 6 (802.11 ax), 2,5-Gb sieci przewodowej oraz najprawdopodobniej USB-C, a także do czterech wyświetlaczy 4K.

Niestety na chwilę obecną nie ujawniono więcej szczegółów, w tym daty premiery ww. urządzeń, ani ich cen.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.