Home / Aktualności / Be quiet! Straight Power 10 – nowe zasilacze w natarciu

Be quiet! Straight Power 10 – nowe zasilacze w natarciu

Be quiet Straight Power 10
Be quiet! Straight Power 10 to nowa seria zasilaczy komputerowych zaprezentowanych wlaśnie dziś, która jest nie tylko cicha ale również została wyposażona w nowe 135 mm wiatrak SilentWings 3.

Stabilność sekcji zasilania także zostałą usprawniona w porównaniu do poprzedniej serii tego producenta. Zostało to osiągnięte poprzez rozszerzenie konfiguracji zasilacza pod względem zasilania stało prądowego (DC).

Idąc tym tropem można zauważyć zwiększone moce zasilaczy Be quiet! Straight Power 10 oraz najwyższej jakości kondensatorów PFC zapobiegających zakłóceniom przy wyższych częstotliwościach.

Producent podaje, że jego poprzednia seria Straight Power E9 była sukcesem rynkowym, dzięki czemu czuł on presję aby jej następca był nie tylko tak dobry ale lepszy pod każdym względem. Dlatego też poza funkcjami oraz parametrami Be quiet! skupił się również na wyglądzie samego zasilacza.

Be quiet! Straight Power 10 – co nowego?

Be quiet Straight Power 10 01
Nowe zasilacze posiadają przede wszystkim usprawnione chłodzenie, w którym prym wiedzie 135 mm wiatrak SilentWings 3 z łożyskami olejowymi o najwyższej jakości (FDB). Wiatrak ten został pozatym zaprojektowany do wyłącznego użycia w tej właśnie serii zasilaczy Be quiet!, a sześcio-magnesowy silnik  elektryczny i wspomniane łożyska FDB zapewniają nie tylko dłuższą żywotność całej konstrukcji lecz również ciszę całego układu.

Be quiet Straight Power 10 02
Na ogólną ciszę zasilaczy Straight Power 10 złożyły się również specjalnie wyżłobione łopatki zastosowanego wiatraka, zwiąkszające nie tylko przepływ powietrza, lecz również eliminujące turbulencje powietrza nim spowodowane.

Dzięki większym wymiarom wiatraka udało się uzsykać ten sam przepływ powietrza przy wolniejszych obrotach, a to z kolei przełożyło się na cichszą pracę. Inżynierowie Be quiet! nie mogli być chyba z tego powodu bardziej szczęśliwi.

Zasilacze z serii Be quiet! Straight Power 10 posiadają certyfikat 80PLUS Gold, który oznacza sprawność do 93 procent dzięki topologii zasilania Active Clamp w połączeniu z synchronicznym prostownikiem (SR).

Zintegrowany w nich układ scalony monitoruje parametry zasilacza, zapewniając optymalną wydajność oraz regulację napięćia pomiędzy 3,3 oraz 5V.

Straight Power 10 to także czterofazowa sekcja zasilania 12V, któa czuwa nad wydajnym przepływem mocy (400 W zasilacze posiadają trzy takie linie). Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w wymagających systemach komputerowych w tym przy wielu kartach graficznych.

Poza tym oferują one znakomitą ochronę nie tylko dla komponentów samego zasilacza, lecz również chronią podłączone do niego komponenty naszego komputera zapewniając bezpieczeństwo nie tylko ich samych ale również i naszych danych (ochrona przeciw przepięciowa, przed zbyt dyżym lub zbyt niskim napięciem, zbyt dużej mocy oraz przeciw termiczna przed przegrzaniem).

Zasilacze Bequiet z tej serii dostępne są w wersjach 400, 500, 600, 700 oraz 800 W, a ich cena zaczynać się ma od 70 euro a kończyć na 145 euro za model 800 W z modularnym okablowaniem. Pośród wersji z modularnym okablowaniem, znajdować się mają także i te z kablami umieszczonymi na stałe.

Be quiet Straight Power 10 03