Home / Aktualności / Battlefield 2042 – nowa gra od Electronic Arts osadzona w III wojnie światowej

Battlefield 2042 – nowa gra od Electronic Arts osadzona w III wojnie światowej

Electronic Arts ujawniło kolejny rozdział swojej sieciowej wieloosobowej strzelanki  „Battlefield 2042”, zgodnie z wyciekiem informacji przez Origin, który pojawił się na Reddit jakiś czas temu. Choć ciężko powiedzieć skąd wział się rok 2042 jeśli chodzi o przewiwywanie kolejnej wojny,  ale może to być związane z 100 letnią różnicą między rokiem 2142, w którym osadzona została futurystyczną strzelanką sci-fi firmy DICE z serii.

Założenie Battlefield 2042, rozgrywającego się za jakieś dwie dekady, przedstawia niedaleką przyszłość III wojny światowej, z piechotą i formacjami zmechanizowanymi wykorzystującymi nieco więcej technologii, choć niezupełnie w sferze science-fiction. Gra EA przedstawia konserwatywną prognozę tego, jak będą wyglądać działania wojenne w 2042 roku, na podstawie tego, jak niewiele sztuka wojenna zmieniła się w ciągu ostatnich 20 lat.

Jak każde inne wcześniejsze Battlefield, spodziewamy się dużych map PvP dla wielu graczy, obejmujących tryb „Podboju”, z którego Battlefield słynie; wraz z innymi, takimi jak Rush, TDM, a być może nawet Firestorm. Przeciek ujawnia datę premiery Battlefield 2042 15 października 2021 r  ale oficjalnej premiery jeszcze nie znamy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.