Home / Gry / FPS / Battlefield 1 – niezwykle brutalna ale i realistyczna gra studia DICE

Battlefield 1 – niezwykle brutalna ale i realistyczna gra studia DICE

Battlefield-1-soldier

Battlefield 1, najnowsza nadchodząca produkcja studia DICE należącego do Electronic Arts osadzona jest w realiach pierwszej wojny światowej.

Nie jest dla nas zaskoczeniem, że kolejne wcielenie tej serii łapie się za inną niż współczesną epokę, w przeciwieństwie do serii Call of Duty. Dzieje się tak chociażby z powodu, że coraz mniej produkcji zajmuje się tematem tego właśnie konfliktu. Tak jak my, tak wielu graczy ceni sobie takie tytuły jak Battlefield 1942 czy Medal of Honor, co powoduje, że z chęcią sięgniemy po kolejną produkcję z tego okresu.

Battlefield 1 01

Jak się dowiadujemy Battlefield 1 zapoczątkowany został przez Battlefield 4, którego koniec spowodował chęć rozpoczęcia czegoś nowego, a ponieważ cała seria zaczęła się od okresu drugiej wojny światowej, wybór padł na jej WW1. Co więcej, wybór ten nie był łatwy bowiem, nie tyle seria co gatunek gry, w tym wieloosobowy opiera się na wielu klasach, każdej z innymi broniami i innymi dodatkami. To z kolei musiało współgrać ze sobą bez najmniejszego zgrzytu – wynalezione wtedy karabiny maszynowe, walka w lasach itp.

battlefield 1

Battlefield 1 będzie się doskonale komponował z poprzednimi tytułami w serii, w tym dzięki wsparciu do 64 graczy, czterema głównymi klasami desant (assault), medyk (medic), zwiadowca (scout) oraz wsparcie (support). Studio DICE implementuje  w tej grze podobnie do kilku wcześniejszych produkcji (w tym Battlefield 4) otoczenie, które można zniszczyć niemalże w najdrobniejszych szczegółach, nadając tym samym jeszcze większą dozę realizmu.

Podczas zdobywania informacji i przygotowywania się do najnowszej produkcji, twórcy zafascynowani zostali ogromną ilością szczegółów, które można by użyć w grze –  w tym broni, interakcji z otoczeniem, w którym gracz musiałby naprawdę pogłówkować aby przetrwać.

Także tryb pojedynczego gracza stać ma w Battlefield 1 na najwyższym poziomie. Krytykowany we wcześniejszych produkcjach tryb ma być teraz znacznie szerszy i obejmować bardziej liniowe odczucia podobne do tych z treści multiplayer.

Battlefield 1 02

Twórcy gry poza nielicznymi wypowiedziami i zwiastunem, który możecie zobaczyć poniżej nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Wiemy, że będzie to pierwsza wojna światowa, wiemy, że gra jest bardzo brutalna, ale z drugiej strony chcemy wiedzieć więcej na temat jak nowe technologie dostępne przy współczesnych produkcjach współgrać będą z użytą w grze epoką.

Gra pojawić się ma na PC, PS4 i Xbox One już 21 października.