Home / Aktualności / Babel Fish Smartfon – Google wkracza na biblijną ścieżkę

Babel Fish Smartfon – Google wkracza na biblijną ścieżkę

Google Babel Fish


Pocket Lint
udostępnił właśnie informacje, że gigant wyszukiwarek internetowych Google prowadzi pracę nad smartfonem o tajemniczej nazwie Babel Fish. Pomysł na odmienność tego rozwiązania ma polegać na tym, że podczas rozmów pomiędzy rozmówcami porozumiewającymi się w różnych językach smartfon będzie je automatycznie tłumaczył. Powiedzmy, że jeden z rozmówców mówi tylko w języku angielskim a drugi wyłącznie po niemiecku.Smartfon Google sprawi, że rozmówca niemiecki będzie słyszał swojego angielskiego kolegę jakby mówił po niemiecku (chociaż ten nie ma pojęcia o języku miemieckim). Telefon Babel Fish ma służyć także jako podręczny tłumacz gdy np. zdecydujemy się wybrać na wakacje do kraju, który nie używa naszego ojczystego języka.

Babel Fish nie byłby pierwszym urządzeniem tego typu gdyż podczas Mobilnego kongresu w Barcelonie w lutym tego roku telefon Docomo Translator został zaprezentowany. Wyższość rozwiązania od Google polegała by na tłumaczeniu w czasie rzeczywistym. Czy i jak to będzie zrealizowane jeszcze nie wiadomo. Ludzie nie od dziś próbowali ułatwić sobie komunikację lecz dopiero teraz dzięki technologii może to się okazać możliwe.

Google Translate, które jest obecnie dostępne pozostawia wiele do życzenia pod względem dokładności tłumaczenia. Jak tłumaczy Google posiada on wiele prototypów z tej dziedziny. Jest więc bardzo prawdopodobne, że któryś z nich spełni oczekiwania i zostanie zastosowany w smartfonie Babel Fish.

Rozwiązania tłumaczy podłapał ostatnio Samsung w swoim Galaxy S4 (S translate), lecz liczba języków oferowanych jest na razie limitowana. Tłumaczenie może odbywać się zarówno z tekstu jak i z mowy.