Home / Oprogramowanie / AVG – korzystając z antywirusa zgadzasz się na sprzedaż historii przeglądarki

AVG – korzystając z antywirusa zgadzasz się na sprzedaż historii przeglądarki

AVGTak jak rynek oprogramowania jest konkurencyjny, tak firma AVG jakoś musi robić pieniądze. Firma, która zdobyła popularność dzięki darmowej wersji oprogramowania antywirusowego, zdecydowała się na dosyć drastyczny ruch, który z pewnością nie przypadnie chyba nikomu.

Korzystanie z darmowej wersji będzie się wiązało z prawem AVG do sprzedaży historii naszego przeglądania z przeglądarek internetowych, o czym możemy się dowiedzieć z nowej polityki używania tego oprogramowania.

Jednak historia naszych odwiedzin stron internetowych ma nie być spersonalizowana, co oznacza, że teoretycznie nie powinniśmy zostać zidentyfikowani jako konkretna osoba.

Wśród danych jakie zostaną od nas odebrane i sprzedane będą wspomniana historia przeglądanych stron www, nasz dostawca internetu (w tym mobilny jeśli korzystamy z internetu mobilnego), zainstalowane aplikacje oraz sposób w jaki z nich korzystamy.

Jeśli nie zgadzamy się z nowo wprowadzonymi zasadami korzystania z oprogramowania AVG, to możemy je odinstalować przed 15 października, aby uniknąć nadwyrężenia naszej prywatności.

A co wy uważacie o takim posunięciu AVG oraz czy myślicie, że inne firmy również to stosują, jako że mało kto czyta dokładnie zasady korzystania z oprogramowania.