Home / Aktualności / Autorskie karty graficzne Radeon RX Vega już wkrótce!

Autorskie karty graficzne Radeon RX Vega już wkrótce!

Pierwsze wzmianki na temat autorskich kart graficznych z rodziny Radeon RX Vega jakie pojawiły się w sieci, mówiły o możliwym terminie pojawienia się ich na rynku, który przypadać miał na sierpień tego roku. Jak wiadomo termin ten nie został dotrzymany, bowiem mamy już połowę września za sobą, a kart jak nie było tak nie ma.

Na szczęście w przeciągu kilku tygodni sytuacja ta powinna się zmienić, bowiem wiele wskazuje na to, że już w połowie października w końcu doczekamy się na niereferencyjne konstrukcje z rodziny RX Vega. Na ten okres swoje karty zapowiedział już m.in. ASUS, który wprowadzi na rynek modele RX Vega 56 oraz RX Vega 64 z linii ROG Strix.

Tym samym klienci otrzymają bardziej rozbudowane i zarazem wydajne układy chłodzenia, a także wersje podkręcone (OC), co powinno jeszcze bardziej wpłynąć na atrakcyjność kart graficznych z serii RX Vega.

ASUS Radeon RX Vega ROG Strix 01

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.