Home / Aktualności / AUDICTUS Conqueror – słuchawki, które podbiją serce typowego Kowalskiego?

AUDICTUS Conqueror – słuchawki, które podbiją serce typowego Kowalskiego?

3. Wrażenia z testów

Po bezproblemowym sparowaniu słuchawek z naszym redakcyjnym smartfonem (iPhone 11) mogliśmy przystąpić do testów. Pokusiliśmy się również o podłączenie ich do komputera w celu przekonania się o ich zaletach (lub wadach) przy rozmowach z innymi członkami zespołu czy podczas grania w gry. 

W ocenie możliwości słuchawek ciężko było nam doszukać się stron, w których naprawdę krytycznie moglibyśmy się wypowiedzieć. Co więcej, dobre pierwsze wrażenie skusiło nas do wypróbowania bardziej wyrafinowanego źródła muzyki w postaci plików flac czy tzw. Hi-res music (24-bitowej w naszym przypadku). Bez różnicy odnośnie gatunku muzyki słuchawki Conqueror jak na swoją klasę cenową radził sobie zaskakująco dobrze. Zaskakująco, bo mamy tu „tylko” 40-mm przetworniki. Basy są soczyste, a wysokie tony nadzwyczaj wyraziste. 

Testując system ANC możemy powiedzieć, że po jego włączeniu do naszych uszu dobiega mniej dźwięków. Z kolei wsparcie dla USB Power Delivery (w skrócie USB-PD) jest jak najbardziej na miejscu i pozwala na szybkie ładowanie słuchawek w stosunku 5 minut ładowania > 5 godzin użytkowania, aczkolwiek podczas testów nie mogliśmy tego sprawdzić z uwagi na brak odpowiedniej ładowarki.

Podczas testów zauważyliśmy również, że na początku może się zdarzyć przypadkowe wciśnięcie niechcianej funkcji, a pojedyncze wciśnięcie powodowało pojawienie się w słuchawkach żeńskiego głosu (czyżby słuchawki celowały w męską część populacji?) mówiącego np. że osiągnęliśmy maksymalną głośność czy włączyliśmy system ANC. Nieco długo wyłącza się słuchawki co trwa około 5 sekund  – trzeba przytrzymać przycisk zasilania – podczas, gdy ich włączenie zajmuje już tylko mniej więcej 2 sekundy.

Producent podaje 30 godzin pracy na baterii i z testów możemy powiedzieć, że jest to wynik możliwy do uzyskania. Podczas testów zdarzało się nam, że wchodziliśmy w granicę zasięgu słuchawek, co ma wpływ na zużycie baterii, także jeśli chcecie wydłużyć czas ich pracy, to lepiej nie „testować” zbyt często maksymalnego zasięgu słuchawek od źródła dźwięku. Niemniej konkurencyjne słuchawki Edifier W820BT zostawiają daleko w tyle produkt Audictus-a z czasem pracy na akumulatorze wynoszącym aż 80 godzin. W tej kwestii Audictus musi się niestety poprawić.

Osłuchanie słuchawek nie spowodowało zanotowania przez nas żadnych lagów ani przebić związanych z używaniem ich poprzez Bluetooth. Słuchawki mają możliwość parowania z kilkoma źródłami jednocześnie, co jest ich niewątpliwą zaletą. Nie udało nam się również zauważyć szumu tła w spoczynku czy podczas odtwarzania muzyki. Chcąc się do czegoś przyczepić musimy wspomnieć o niezbyt dobrze dopasowanym skoku głośności. Korzystając z przycisków zmiany głośności na słuchawce zawsze było „albo trochę za dużo, albo za mało” względem tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni użytkując przyciski głośności w innych urządzeniach.

Jak wspomnieliśmy na początku, słuchawki oferują możliwość odbierania rozmów. Pod tym kątem nie jest źle, jednak nieco brakuje do przysłowiowego ideału. Wygląda na to, że jest to raczej dodatkowa funkcja, a nie ich główne zadanie, którym producent miał by się chwalić.

Słuchawki Audictus Conqueror są całkiem wygodne i zachęcają do długiego korzystania z nich, jednak jeśli nosicie okulary możecie doświadczyć pewnego dyskomfortu podczas dłuższego użytkowania. Zastanawiające jest również to czy pady słuchawek są wymienne? Nie chcąc zniszczyć testowanego produktu nie posunęliśmy się do próby ich demontażu, zaś informacje na stronie producenta nie sugerują takiej możliwości, także takiej opcji nie przetestowaliśmy.

 

1. Wstęp

2. Opis zewnętrzny

3. Wrażenia z testów

4. Zakończenie (podsumowanie)

3. Wrażenia z testów Po bezproblemowym sparowaniu słuchawek z naszym redakcyjnym smartfonem (iPhone 11) mogliśmy przystąpić do testów. Pokusiliśmy się również o podłączenie ich do komputera w celu przekonania się o ich zaletach (lub wadach) przy rozmowach z innymi członkami zespołu czy podczas grania w gry.  W ocenie możliwości słuchawek ciężko było nam doszukać się …

Ocena końcowa

Jakość wykonania - 8
Jakość dźwięku - 9.5
Czas pracy na baterii - 9
Funkcje i sterowanie - 8.5
Ocena ogólna - 9

8.8

Polecamy!

Podsumowanie : Choć nie idealne to jednak miło zaskakują i stawiają poprzeczkę dla podobnie wycenionych produktów. Bardzo dobra jakość dźwięku i długi czas na baterii.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
9

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.