Home / Aktualności / AUDICTUS Conqueror – słuchawki, które podbiją serce typowego Kowalskiego?

AUDICTUS Conqueror – słuchawki, które podbiją serce typowego Kowalskiego?

2. Opis zewnętrzny

Przed rozpoczęciem oględzin słuchawek Audicus Conqueror przyjrzyjmy się samemu opakowaniu oraz temu co znajdziemy wewnątrz niego. Już na wstępie uwagę zwraca niemalże chirurgiczna precyzja wykonania oraz wysoka jakość użytych materiałów (ale o tym nieco później). Nieco niesłusznie naszym zdaniem pudełko opatrzone jest angielskojęzycznymi opisami – brakuje choćby języka polskiego. 

Pomijając ten niuans zauważamy, że Audictus wyposażył recenzowany zestaw w 40-mm przetworniki, Bluetooth 5.0, aktywną redukcję szumów (ANC), tryb przepuszczania dźwięków czy zasilanie przez kabel ze złączem USB-C, w które obecnie wyposażone są praktycznie wszystkie smartfony z Androidem. Do pełni szczęścia dostajemy także kabel USB-C do ładowania (ten jest nieco zbyt krótki), drugi – tym razem dłuższy – kabel USB-C zakończony 3,5mm gniazdem jack, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z podłączeniem ich do starszego smartfona czy innego źródła posiadającego gniazdo mini-jack oraz oczywiście krótką instrukcję w kilku językach (tu już jest polski – czepialstwo?).

Jest też i szybkie ładowanie słuchawek, niemniej do tego celu trzeba mieć odpowiednią ładowarkę. Nie można również zapominać o bardzo starannie wykonanym etui na słuchawki, dzięki któremu są one chronione podczas transportu, w którym pomaga fakt, że słuchawki można składać na płasko.

Pozornie im większa wartość impedancji słuchawek, tym lepsza jakość dźwięku i większa odporność na szumy i zakłócenia. 32 Ohmy pozwala mieć nadzieję, że będzie pod tymi względami dobrze, ale poczekajmy na testy i wrażenia z odsłuchu. Pasmo przenoszenia ma w przypadku Conquerorów wynosić między 20 Hz a 20 kHz, zaś dynamika 110 dB. Tu można zauważyć pewne pośliźnięcie, gdyż firma podaje nieco inne wartości na swojej stronie, co może zmylić kupującego. Na plus zaliczyć można ich wagę 145 gramów pomimo, że producent deklaruje 260g.

Boczne pokrywy słuchawek są wykonane z fazowanego radialnie metalu, tak samo metalowy jest główny element pałąka, ale na jego końcu mamy plastik stylizowany na metal. Nie przeszkadzał nam  niemniej dosyć przyjemny plastik wzmocniony w kilku miejscach śrubami, który znajduje się między słuchawkami a górną, skórzaną częścią pałąka.

Jeśli chodzi o sterowanie podstawowymi funkcjami takimi jak pogłaśnianie czy odbieranie rozmów, producent umieścił je na prawej słuchawce i tam też znajduje się ogniwo bateryjne, które jest ładowane poprzez złącze USB typu C. Zmieściła się także dioda ładowania oraz mikrofon. Na lewej słuchawce umieszczono z kolei przycisk systemu ANC wraz z diodą sygnalizującą jego działanie.

 

1. Wstęp

2. Opis zewnętrzny

3. Wrażenia z testów

4. Zakończenie (podsumowanie)

2. Opis zewnętrzny Przed rozpoczęciem oględzin słuchawek Audicus Conqueror przyjrzyjmy się samemu opakowaniu oraz temu co znajdziemy wewnątrz niego. Już na wstępie uwagę zwraca niemalże chirurgiczna precyzja wykonania oraz wysoka jakość użytych materiałów (ale o tym nieco później). Nieco niesłusznie naszym zdaniem pudełko opatrzone jest angielskojęzycznymi opisami – brakuje choćby języka polskiego.  Pomijając ten niuans …

Ocena końcowa

Jakość wykonania - 8
Jakość dźwięku - 9.5
Czas pracy na baterii - 9
Funkcje i sterowanie - 8.5
Ocena ogólna - 9

8.8

Polecamy!

Podsumowanie : Choć nie idealne to jednak miło zaskakują i stawiają poprzeczkę dla podobnie wycenionych produktów. Bardzo dobra jakość dźwięku i długi czas na baterii.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
9

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.