Home / Aktualności / Audi RS6 ABT kombi. Po prostu Bestia.

Audi RS6 ABT kombi. Po prostu Bestia.

Audi RS6 ABT kombi to odpowiedź niemieckiego koncernu na dylematy posiadaczy grubych portfeli narzekających na brak miejsca w swoich super samochodach sportowych.Firma Tuningowa ABT wzięła w obroty RS6 i zrobiła z niej bestię.

Audi RS6 ABT kombi

Audi RS6 ABT kombi 01Prezentowane tu 730 konne Audi RS6 ABT kombi będzie oficjalnie zapowiedziane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Auto to dysponuje również pozaziemskim momentem obrotowym wynoszącym 919 Nm. Parametry te stanowią znaczący przyrost w stosunku do 560 KM oraz 700 Nm jakimi dysponuje seryjne RS6.

Audi RS6 od firmy ABT  otrzymało także przepiękny zestaw progów i innych dodatków stylizacji nadwozia. ABT nie oszczędziło także efektywnych 22 calowych obręczy ze stopów lekkich wraz z oponami Dunlop oraz odpowiednio zespolonym zawieszeniem. Całości dopełnia wydech z wypolerowanej stali nierdzewnej.

Audi RS6 ABT kombi to nie tylko osiągi. Firma ABT nie mogła zostawić tego auta bez ingerencji stylistycznej wnętrza, które uwzględniło maty podłogowe czy sportową kierownicę z podświetlaniem manetek zmiany biegów.

Zastosowanie elementów z włókien węglowych są nadal popularnym elementem firm i osób zajmujących się tuningiem. ABT postanowiło pójść krok dalej i wyróżnić się z tłumu poprzez czerwone elementy wykonane właśnie z tego materiału. Na zdjęciach możecie podziwiać efektywność tego rozwiązania.

Jednak nie radzimy się zbytnio ekscytować i odkładać pieniądze na te Audi RS6 ABT kombi gdyż firma ta zdecydowała się na wykonanie tylko 25 egzemplarzy tego auta. Mimo tych ograniczeń na pewno znajdzie się wystarczająca liczba osób chętnych do nabycia tego ziejącego ogniem smoka.

Śledźcie nasz serwis na bieżąco, gdyż jak tylko uzyskamy dodatkowe informacje na temat tego auta lub jego zdjęcia z Genewa Motor Show 2014 opublikujemy je niezwłocznie.