Home / Aktualności / Atlas – nowa gra MMO od twórców Ark: Survival Evolved z ponad 40 000 graczy w tym samym świecie

Atlas – nowa gra MMO od twórców Ark: Survival Evolved z ponad 40 000 graczy w tym samym świecie

Atlas, nowa gra MMO od niektórych twórców Ark: Survival Evolved, w której jak się dowiadujemy może brać udział ponad 40 000 graczy w tym samym świecie pojawi się (o ile nie nastąpi coś niezaplanowanego) na PC i konsolę Xbox One.

Stworzony przez Grapeshot Games, nowe studio założone przez twórców Ark: Survival Evolved, Atlas jest pierwszoosobową grą MMO o tematyce pirackiej, również z możliwością grania w trzeciej osobie.

Deweloper może pochwalić się ponad 40 000 graczy w tym samym świecie, odkrywając go jednocześnie. Twórcy mają na celu tworzenie bitew na wielką skalę w otwartym świecie, a poza tym gra zapewni eksploracje na lądzie,  poza oczywiście walką morską i spotkaniami między statkami.

Gracz będzie mógł zbudować własny statek, zrekrutować innych graczy (w tym również AI) i podróżować do różnych części świata w poszukiwaniu skarbów i potrzebnych mu do przetrwania zasobów. Gra Atlas obsługuje zarówno tryby PvE jak i PvP, dzięki czemu będziecie mogli zdobyć części ze statków innych graczy i cokolwiek innego dostanie się w wasze ręce.

Jak się również dowiadujemy, ta gra MMORPG, zapewni nam m.in. zróżnicowane klasy postaci, umiejętności i cech oraz miejsc, w których gracze mogą się rozwijać – co również wpłynie na ich wygląd, od wizualnych, takich jak włosy i brody, po rzeczywiste starzenie się.

Atlas wejdzie w tryb wczesnego dostępu platformy Steam już 13 grudnia, a jej cena będzie początkowo wynosiła równowartość 25 dolarów. Studio Grapeshot planuje wydanie wersji gry na konsolę Xbox na początku 2019 roku.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.