Home / Aktualności / Ataribox retrokonsola z ceną premium

Ataribox retrokonsola z ceną premium

Ataribox

Wydaje się, że producenci w dzisiejszych czasach naprawdę żerują na sentymencie kiedy to tylko możliwe. Ciężko bowiem inaczej nazwać praktyki Nintendo, a teraz jak się okazuje Atari, które swoją najnowszą konsolę Ataribox najprawdopodobnie wyceni w okolicach 25–300 dolarów. Czy aby tędy droga do powrotu na rynek?

Ataribox, o którym już pisaliśmy jakiś czas temu, szuka funduszy w serwisie Indiegogo za pomoca stosownej kampanii, która ruszy już tej jesieni. Jeśli wszystko pójdzie z planem, już na wiosnę konsola pojawi się na rynku we wspomnianej powyżej cenie, która zależy od specyfikacji. Cena może nie byłaby aż tak bolesnym aspektem nowej konsoli gdyby nie fakt użycia darmowego systemu bazującego na Liniksie oraz stosunkowo tamim procesorze firmy AMD czy grafice Radeon. 

Oczywiście Ataribox umożliwi przesyłanie (streaming), obsługę multimediów, przeglądanie internetu czy granie w gry, ale i tak większości graczy tak naprawdę zależy na graniu w retro gry w tym Pitfall, River Raid czy inne hity, z których Atari jest tak naprawdę znane. 

 

Czy mając na uwadze dosyć wysoką cenę Atari powróci na rynek? Być może, ale należy mieć na uwadze, że defragmentacja rynku gier i konsol jest na tyle duża, że prawdziwy gracz musi mieć obecnie nie tylko peceta, ale kilka konsol w tym PS4 oraz przynejmniej jedne z urządzeń firmy Nintendo. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.