Home / Aktualności / Atari prezentuje kolejną dawkę informacji na temat nadchodzacej konsoli Ataribox

Atari prezentuje kolejną dawkę informacji na temat nadchodzacej konsoli Ataribox

Ataribox

Obecne stadium rozwoju nadchodzącej konsoli Atari – Ataribox powoduje nie tylko nostalgię do Atari 2600, ale daje nadzieję na konsolę, którą pokochają nie tylko fani tej marki.

O konsoli, która będzie dostępna w dwóch wersjach – „drewnianej” oraz czarno-czerwonej na chwilę obecną nie wiadomo za dużo. Oczywiście w zależności od gier, które się na nią pojawią, specyfikacja będzie mniej lub bardziej znacząca.

Wraz z prezentacją, Atari poinformowało, że ich nadchodzący produkt będzie obsługiwał zarówno znane klasyki sprzed lat jak i nowe gry, które są przygotowywane na Ataribox. Przykład Nintendo Switch pozwala bowiem wierzyć, że nawet w przypadku słabszej niż Xbox One / PS4 specyfikacji, doznania oferowane graczom będą stały na najwyższym poziomie. 

Na razie wiemy, że Ataribox posiadać będzie wyjście HDMI, cztery porty USB czy czytnik kart. Czy gry będą zatem na kartach pamięci, kartridżach czy też wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. 

Znając już oficjalny wygląd konsoli Atari z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne informacje, w tym cenę i datę jej premiery.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.