Home / Aktualności / Atari ogłosiło zawieszenie bezpośrednich prac związanych z produkcją sprzętu podczas publikacji tegorocznego raportu finansowego

Atari ogłosiło zawieszenie bezpośrednich prac związanych z produkcją sprzętu podczas publikacji tegorocznego raportu finansowego

Wielki powrót Atari najwyraźniej napotkał poważną przeszkodę, ponieważ firma ogłosiła zawieszenie bezpośrednich prac związanych z produkcją sprzętu w swoim najnowszym raporcie o zarobkach z 16 grudnia. 

Pierwsze informacje o nowej konsoli do gier, początkowo znanej jako Ataribox pojawiły się w połowie 2017 roku i wielu w tamtym czasie myślało, że będzie to niewiele więcej niż retro mini konsola, taka jak NES Classic Edition. W końcu Ataribox pojawiło się jako Atari VCS i jak się dowiedzieliśmy, było czymś więcej niż mini konsolą z fabrycznie załadowanymi klasycznymi grami. System zawierałby niestandardowy procesor AMD z grafiką Radon i był dostarczany z maksymalnie 8 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci eMMC.

Zamówienia w przedsprzedaży miały rozpocząć się pod koniec 2017 roku, ale zostały przesunięte na maj 2018 roku przez Indiegogo. Na początku wszystko wydawało się obiecujące, pomimo ceny wywoławczej 199 dolarów ale potem pojawiły się informacje o kolejnych opóźnieniach. Obiecane okno 2019 było i minęło, potem pandemia dała Atari kolejny powód do opóźnienia dostaw w 2020. Ostatecznie pierwsze jednostki nie trafiły do wczesnych sponsorów do samego końca 2020 r. Dostępność detaliczna pojawiła się dopiero w połowie 2021 r.

W swoim najnowszym raporcie finansowym Atari podało, że ​​zyski za pierwszą połowę roku kończącego się 30 września 2022 r. wyniosły 4,3 mln euro (4,6 mln dolarów), co oznacza spadek o 27 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Co gorsza, przychody ze sprzedaży sprzętu spadły aż o 92 procent – ​​z 2,3 mln euro do 0,2 mln euro – w tym samym okresie.

Na ile to jest warte, podstawowa konsola została obniżona z 199,99 dolarów do 159,99 dolarów na stronie Atari. Jeśli masz jedynie odrobinę nostalgii związanej z Atari to w tym momencie zestaw Lego Atari 2600 wydaje się lepszym zakupem.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*