Home / Aktualności / ASUSPRO Essential PU401LA – nowy biznesowy ultrabook od Asusa

ASUSPRO Essential PU401LA – nowy biznesowy ultrabook od Asusa

ASUSPRO Essential PU401LA 02

ASUSPRO Essential PU401LA to pomimo nieco skomplikowanej nazwy, nowy ultrabook który Asus planuje skierować dla mniej wymagających użytkowników biznesowych i działać pod kontrolą systemu Windows 8 PRO.

Ultrabook ten pojawia się na równi z smartfonem ZenFone 5 Lite, który także będzie posiadał niewygórowaną cenę mającą przyciągnąć do siebie większą liczbę użytkowników.

Na co więc możemy liczyć pod względem specyfikacji jeśli chodzi o ASUSPRO Essential PU401LA? A więc na pewno na 14 calowy ekran, wybór procesorów pomiędzy Intel Core i3-4010U, i5-4200U lub i7-4500U, do 8 GB pamięci RAM, 1 TB dysk twardy oraz hybrydowy dysk o pojemności 500 GB (plus 16 GB pamięci NAND przyspieszającej jego pracę).

Użytkownicy biznesowi z pewnością ucieszą się z zawarcia w budżetowym ultrabooku dwóch portów USB 2.0, jednego USB 3.0, HDMI, VGA, gniazda słuchawkowego, gniazda sieciowego RJ-45 (Ethernet) oraz czytnika linii papilarnych dla większego bezpieczeństwa danych.

Żadne urządzenie mobilne, a już w szczególności ultrabooki nie mogły by się chyba obejść bez czytnika kart SD, kamerki czy modułów Wi-fi czy Bluetooth 4.0, które Asus zdołał zmieścić i w swoim produkcie.

Ultrabook Asusa będzie się mógł poszczycić małą wagą bo wynoszącą 1,77 kg jak również baterią o pojemności4000 mAh.

Niestety nie wiemy kiedy dokładnie ASUSPRO Essential PU401LA pojawi się na rynku oraz ile będzie kosztował. Producent nie udzielił na razie tych informacji.