Home / Aktualności / ASUS umacnia współpracę z AMD prezentując rodzinę kart graficznych AREZ

ASUS umacnia współpracę z AMD prezentując rodzinę kart graficznych AREZ

Firma ASUS zaprezentowała nową markę, pod którą oferowane będą karty graficzne ASUS Radeon RX. Wygląda na to, że firma ta zamierza odseparować układy AMD od NVIDII, co z jednej strony jest logiczne, a z drugiej wprowadza pewnego rodzaju zamieszanie.

Karty graficzne AREZ, z nazwą inspirowaną greckim bogiem wojny Aresem, są wykonywane przy wykorzystaniu wiodących w branży automatycznych technologii produkcji, zapewniając graczom korzystającym z systemów AMD oraz entuzjastom najlepsze dostępne możliwości chłodzenia oraz bardzo solidny ekosystem oprogramowania.

Nowa marka AREZ jest wyrazem ścisłej współpracy pomiędzy firmami ASUS i AMD, która trwa już od dziesięcioleci. Gracze oraz entuzjaści cieszą się połączeniem ekskluzywnych innowacji i technologii ASUS z układami graficznymi AMD Radeon i dopasowanym do nich oprogramowaniem.

Wszystkie karty graficzne AREZ są produkowane przy użyciu technologii Auto-Extreme, ekskluzywnego w branży i w 100% automatycznego procesu produkcyjnego, w którym wykorzystywane są materiały najwyższej jakości w celu wyznaczenia nowych standardów jakości, wydajności i żywotności produktów. Od czasu wprowadzenia technologii Auto-Extreme do produkcji kart graficznych firmy ASUS ich niezawodność wzrosła o 30%. Ten nowy proces produkcyjny jest również przyjazny dla środowiska, nie zakłada wykorzystania agresywnych chemikaliów i redukuje pobór energii o 50%.

Zastosowanie komponentów Super Alloy Power II zwiększa efektywność, zmniejsza straty mocy, redukuje brzęczenie komponentów o 50% przy pełnym obciążeniu systemu i zapewnia temperaturę pracy na poziomie około 50% niższym niż w przypadku poprzednich konstrukcji, co znacznie poprawia ogólną jakość i niezawodność.

MaxContact to najlepsza w branży technologia chłodzenia GPU, oferująca powiększony radiator miedziany, który bezpośrednio styka się z GPU Precyzyjnie wykonana konstrukcja MaxContact charakteryzuje się 10 razy bardziej płaską powierzchnią, która zapewnia nawet 2 razy większą powierzchnię styczności z GPU niż tradycyjne radiatory, a w rezultacie tego jeszcze lepszą wydajność wydalania ciepła. Wybrane karty AREZ są także konstruowane z powierzchnią radiatora o 40% większą niż poprzednie karty graficzne zajmujące dwa gniazda, co jeszcze bardziej poprawiło wydalanie ciepła i pozwoliło uzyskać znacznie niższe temperatury i cichszą pracę.

Opatentowana konstrukcja wentylatorów Wing-Blade zapewnia o 105% wyższe statyczne ciśnienie powietrza nad radiatorem dla bardziej wydajnego chłodzenia i nawet 3 razy cichszej pracy w porównaniu do wentylatorów o innej konstrukcji. 

Wentylatory są certyfikowane w ramach International Protection Marking (kodu IP) na poziomie IP5X w zakresie odporności na kurz, co zwiększa niezawodność i wydłuża ich żywotność.

ASUS FanConnect II oferuje 4-pinowe, hybrydowo sterowane złącza, które mogą być podłączone zarówno do wentylatorów PWM, jak i DC – dla optymalnego chłodzenia systemu.

Oprogramowanie GPU Tweak II zostało opracowane na nowo wraz z intuicyjnym interfejsem użytkownika, co jeszcze bardziej ułatwia rozgrywkę i podkręcanie, przy jednoczesnym zachowaniu zaawansowanych opcji dla doświadczonych overclockerów. Dzięki funkcji Gaming Booster można jednym kliknięciem zmaksymalizować wydajność systemu poprzez wyłączenie zbędnych procesów i automatyczne przydzielenie wszystkich dostępnych zasobów.

Karty graficzne AREZ obsługują również najnowsze sterowniki oprogramowania AMD Radeon Adrenalin Edition do zaawansowanego sterowania układami GPU od firmy AMD. Główne funkcje tego oprogramowania to między innymi technologia oszczędzania energii Radeon Chill, funkcja Radeon WattMan do spersonalizowanego i opartego na profilach dostrajania napięcia, taktowania silnika oraz prędkości wentylatorów,a także Radeon ReLive do łatwego nagrywania i udostępniania akcji rozgrywki.

Podkręcanie dowolnego procesora AMD, w tym także i bez żadnych ograniczeń takie modyfikowanie częstotliwości taktowania zegara / mnożników lub timingów pamięci / napięcia, aby działały w ustawieniach innych od ich oryginalnych specyfikacji, spowoduje unieważnienie wszelkich obowiązujących gwarancji na produkty AMD, nawet jeśli sprzęt i/lub oprogramowanie AMD umożliwiają tego typu przetaktowanie. Może to również spowodować unieważnienie gwarancji oferowanych przez producenta systemu lub sprzedawcę. Użytkownicy ponoszą wszelkie ryzyko i przyjmują na siebie ewentualne zobowiązania, które mogą powstać w wyniku przetaktowywania procesorów AMD, w tym i bez ograniczeń w wypadku awarii lub uszkodzenia sprzętu, zmniejszenia wydajności systemu i/lub utraty, uszkodzenia danych, czy też narażenia ich na niebezpieczeństwo. 

MODELE ASUS AREZ

 

AREZ-STRIX-RXVEGA64-O8G-GAMING

AREZ-DUAL-RX580-O8G

 
 

AREZ-STRIX-RXVEGA56-O8G-GAMING

AREZ-DUAL-RX580-8G

 
 

AREZ-STRIX-RX580-T8G-GAMING

AREZ-DUAL-RX580-O4G

 
 

AREZ-STRIX-RX580-O8G-GAMING

AREZ-DUAL-RX580-4G

 
 

AREZ-STRIX-RX580-8G-GAMING

AREZ-EX-RX570-O4G

 
 

AREZ-STRIX-RX570-O4G-GAMING

AREZ-EX-RX570-4G

 
 

AREZ-STRIX-RX570-4G-GAMING

AREZ-PH-RX550-4G

 
 

AREZ-STRIX-RX560-O4G-GAMING

AREZ-PH-RX550-4G-M7

 
 

AREZ-STRIX-RX560-4G-GAMING

AREZ-PH-RX550-2G

 
 

AREZ-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING

   
 

AREZ-STRIX-RX560-4G-EVO-GAMING

   

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.