Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ASUS Turbo GTX 970 – kolejna specjalna wersja karty graficznej

ASUS Turbo GTX 970 – kolejna specjalna wersja karty graficznej

ASUS Turbo GTX 970
ASUS Turbo GTX 970 to kolejna po GeForce GTX 980 20th Anniversary Edition najnowsza karta graficzna firmy ASUS, która właśnie została zapowiedziana i która posiada niezwykle atrakcyjny wygląd poparty specyfikacją.

Specjalna wersja wyposażona została w krótszą niż zwykle płytkę PCB (bazującą na GTX 970 DCU2 Mini), lecz posiadająca dłuższe i tym zamym wydajniejsze chłodzenie – w tm przypadku aluminiowy radiator o dużym zagęszczeniu żeberek.

Po doświadczeniach z chłodzeniem użytych w kartach GTX 970 Strix i GTX 970 DCU2 Mini, firma ASUS zdecydowała się w Turbo GTX 970 na rozwiązanie z tradycyjną dmuchawą, wydmuchującą powietrze bezpośrednio poza obudową.

Karta posiada także tzw. backplate, który pomaga chłodzić pamięć i układ VRM, również przedmuchiwane przez wentylator karty na zewnątrz obudowy. Pod względem zegarów, ASUS Turbo GTX 970 posiada prędkość rdzenia 1088 MHz / 1228 MHz Boost i jak się domyślamy referencyjne taktowanie pamięci.

Przyglądając się jej zasilaniu zauważyliśmy, iż karta czerpie ona z 8-pinowego złącza PCIe, zaś wyjścia oferowane uwzględniają dwa DVI dual-link, i po jednym HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.2.

Cena a ni dostępnośc karty na chwilę obecną nie są znane.