Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ASUS Strix GTX 950 – jedna z pierwszych, niereferencyjnych kart z linii GTX 950

ASUS Strix GTX 950 – jedna z pierwszych, niereferencyjnych kart z linii GTX 950

STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMINGDo grona kart graficznych z nowej serii 950 dołączył dzisiaj ASUS  Strix GTX 950 – model dobrze chłodzony, oferujący podniesioną wydajność w grach, a przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości komponentów, takich jak Super Alloy Power II czy układ chłodzenia z serii STRIX.

Wyprodukowana w pełni zautomatyzowanym procesie ASUS Auto-Extreme i fabrycznie przyspieszona do 1329 MHz w trybie „gaming” i 1355 MHz w trybie „OC”, karta w grze Wiedźminie jest o 11,5 proc. wydajniejsza niż modele referencyjne. 

Jak w wielu innych kartach Asusa, tak i Strix GTX 950 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU II. Przewody cieplne są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym.  Opatentowana, nowa konstrukcja wentylatora, zapewnia maksymalny przepływ powietrza i statyczne ciśnienie nad radiatorem – odprowadzanie ciepła jest jeszcze bardziej efektywne. Na pokładzie nie zabrakło technologii 0dB, która zatrzymuje wentylator podczas lżejszych sesji gier,niwelując całkowicie szumy i hałas.

Technologia ASUS Auto-Extreme – to pierwszy w branży, w pełni zautomatyzowany proces, który eliminuje ryzyko błędu ludzkiego na linii produkcyjnej, zapewniając perfekcję wykonania.

W Strix GTX 950 zastosowano komponenty Super Alloy Power II. Podnoszą one wydajność, redukują straty energii, zmniejszają hałas przy wysokim obciążeniu i obniżają dynamikę temperatury, co przekłada się na najwyższą jakość i niezawodność.

W najnowszej 950-tce został także odświeżony,  interfejs użytkownika w GPU Tweak II, który jest teraz jeszcze prostszy w obsłudze i znacznie ułatwia przetaktowywanie, zachowując przy tym zaawansowane opcje dla wymagających entuzjastów. Jednym kliknięciem funkcja Gaming Booster pozwala zwiększyć wydajność systemu poprzez usunięcie niepotrzebnych procesów i automatyczną alokację zasobów.

Karta graficzna ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING będzie dostępna w Polsce od 20 sierpnia a jej cena wyniesie około 779 zł.  Drugi model ASUS STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING będzie dostępny nieco później bo w pierwszej połowie września a jej cena to z kolei 755 zł.

Jeden komentarz

  1. Widziałem, że dostali już bardzo wysokie noty techON-u. W swojej kategorii cenowej z pewnością jedna z lepszych propozycji na graczy, no i można się spodziewać długiej żywotności.