Home / Aktualności / Asus Strix GTX 750 Ti OC – kolejna karta z chłodzeniem Direct CU II

Asus Strix GTX 750 Ti OC – kolejna karta z chłodzeniem Direct CU II

ASUS Strix GTX 750Ti OC
W nowej serii produktów dla graczy pojawi się kolejna karta graficzna a mianowicie Asus Strix GTX 750 Ti OC z 2GB pamięci graficznej GDDR5 i taktowaniem na poziomie 1202MHz w trybie Boost. 

Kartę wyposażono oczywiście w półpasywny systemem chłodzenia DirectCU II.  Wykazuje się ona cichą kulturą pracy i szybkim działaniem. Przy mniej wymagających grach czy aplikacjach i temperatura rdzenia poniżej 65°C, wentylatory karty pozostają wyłączone. Pozwala to na granie i odtwarzanie filmów bez rozpraszających dźwięków w tle.

Asus Strix GTX 750 Ti OC – super moc w dobrej cenie

Pełna cisza, o 7,7 proc. szybsze działanie i o 58 proc. niższa temperatura w porównaniu z kartami referencyjnymi to jedne z zalet m.in. autorskiego chłodzenia kart Strix GTX 750 Ti OC.

Innowacyjna konstrukcja wykorzystuje miedziane, 6-milimetrowe przewody cieplne, które są w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym – odprowadzają ciepło szybko i bardzo wydajnie. Na utrzymanie niskiej temperatury pracy mają również wpływ duże radiatory – ich powierzchnia rozpraszania ciepła jest o 190 proc. większa, niż w kartach referencyjnych. Sprawia to, że karta pracuje trzykrotnie ciszej, i nawet przy najwyższych ustawieniach system zachowuje się cicho i stabilnie.

Podczas gry w trybie HD, w rozdzielczości do 1920 x 1080, przy temperaturze otoczenia do 50°C, karty graficzne Strix GTX 750 Ti OC automatycznie zatrzymują pracę wentylatorów. Gra w w większość najbardziej wymagających gier odbywa się w całkowitej ciszy (0dB).

Asus wyposażył swoje najnowsze dziecko z technologie Super Alloy Power, które zwiększają wytrzymałość i usprawniają chłodzenie. Kondensatory, dławiki i wzmocnione tranzystory, dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, są przygotowane do pracy pod dużym obciążeniem.

Technologia Super Alloy Power redukuje hałas i zwiększa żywotność karty graficznej nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Karta Strix GTX 750 Ti OC wykorzystuje ekskluzywne rozwiązanie ASUS GPU Tweak, które umożliwia kontrolę nad prędkością wentylatorów, napięciem procesora graficznego, taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym.

Z tym narzędziem przetaktowywanie jest bardzo proste i dostępne nawet dla osób bez większego doświadczenia.

Dodatkowym elementem GPU Tweak jest GPU Tweak Streaming – aplikacja do strumieniowania rozgrywki. Pozwala udostępniać aktywności z ekranu innym użytkownikom przez Internet w czasie rzeczywistym. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karty Asus Strix GTX 750 Ti OC dostępne będą w sprzedaży w cenie 595 zł już od początku sierpnia.

SPECYFIKACJA STRIX-GTX750TI-OC-2GD5

  • NVIDIA GeForce® GTX™ 750 Ti
  • PCI Express® 3.0
  • Pamięć 2048MB (2GB) GDDR5
  • Taktowanie podstawowe 1124MHz
  • Taktowanie przyspieszone 1202MHz
  • Taktowanie pamięci 5400MHz
  • Interfejs pamięci 128-bit
  • 1 x Wyjście dual-link DVI-I
  • 1 x Wyjście DisplayPort
  • 1 x Wyjście HDMI