Home / Aktualności / ASUS Striker GTX 760 Platinum 4 GB – głowa rodziny?

ASUS Striker GTX 760 Platinum 4 GB – głowa rodziny?

Firma ASUSTeK Computer Inc. poinformowała o poszerzeniu swojej oferty kart graficznych o dwa modele z rodziny GEFORCE GTX 760. Karty z serii Striker GTX 760 dzięki użytym do ich budowy komponentom, wysokim taktowaniom oraz 4 GB pamięci graficznej powalczą na rynku o miano najlepszych kart z linii GTX 760.

Firma ASUS ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty dwóch kart graficznych o nazwie Striker GTX 760, które wyposażone są w układy chłodzenia DirectCU II, wentylatory CoolTech oraz seksje zasilania DIGI+ VRM z komponentami Super Alloy Power.

Karty graficzne ASUS Striker GTX 760 należą do rodziny Republic of Gamers (ROG) i wyposażone są w podświetlane logo umieszczone w jednym z dolnych rogów układu chłodzenia.

Taktowanie standardowej wersji modelu Striker GTX 760 zgodne jest z zaleceniami Nvidii i wynosi 980 MHz (1033 MHzw trybie GPU Boost 2.0), zaś konstrukcje z sufiksem Platinum dysponują zegarem bazowym wyższym aż o 105 MHz, osiągając tym samym wartość 1085 MHz (1150 MHz w trybie GPU Boost 2.0). Pamięć GDDR5 w obu modelach pracuje z częstotliwością 1502 MHz (efektywnie 6008 MHz).

Zestaw wyjść video na kartach graficznych ASUS Striker GTX 760 i Striker GTX 760 Platinum składają się z następujących gniazd: 1x DVI-I (DL), 1x DVI-D (DL), HDMI oraz DisplayPort 1.2. Pomimo, faktu, iż to producenci płyt głównych powinni dostarczać do swoich produktów mostki SLI, firma ASUS dołącza takowe do ww. kart wraz z oprogramowaniem GPU Tweak oraz sterownikami.

 ASUS_ROG_Striker_GTX_760_Platinum_01

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.