Home / Aktualności / Asus RT-AC87U – wydajny router 4×4 MU-MIMO już w Polsce

Asus RT-AC87U – wydajny router 4×4 MU-MIMO już w Polsce

Asus RT-AC87U W ofercie firmy ASUS będzie dostępny bardzo wydajny router RT-AC87U, który jako pierwszy na ranku pracuje w trybie 4×4 MU-MIMO, czyli wykorzystuje technologię MIMO dla wielu użytkowników.

Jest to dwuzakresowy, bezprzewodowy i w standardzie 802.11ac klasy AC2400 router, który w połączeniu z uniwersalnym kształtowaniem wiązki ASUS AiRadar pozwala uzyskać doskonałe osiągi i pokrycie sygnałem, nawet w dużych budynkach i przy korzystaniu z wielu urządzeń jednocześnie.

Router RT-AC87U klasy AC2400 w paśmie 5GHz oferuje prędkość rzędu 1734Mbit/s. Natomiast w częstotliwości 2.4GHz technologia Broadcom TurboQAM przyśpiesza połączenie 802.11n z 450Mbit/s do 600Mbit/s, przy czym niezbędne jest skorzystanie z kompatybilnych urządzeń, takich jak np.: ASUS PCE-AC681.

Łączna, maksymalna, równoległa prędkość przesyłania danych wynosi 2334Mbit/s.

 

Wydajność oraz brak martwych punktów

Ogromny popyt na smartfony, tablety, laptopy, telewizory typu smart i inne urządzenia wykorzystujące bezprzewodowy Internet oznacza, że w znacznej większości gospodarstw domowych przepustowość łącza musi obsłużyć kilka punktów jednocześnie.

Standardowe routery mogą być w takich przypadkach najzwyczajniej przeciążone, co objawia się niestabilnością, opóźnieniami i spowolnionym działaniem.

Asus RT-AC87U wykorzystuje cztery wysokowydajne anteny, cztery oddzielne strumienie danych oraz technologie: ASUS AiRadar, MU-MIMO i adaptacyjny QoS.

Anteny 4×4 poprawiają pokrycie sygnałem nawet do 33 proc. w porównaniu ze standardowymi modelami 3×3. Maksymalna powierzchnia pokrycia wynosi ok. 465m2, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się przy eliminowaniu 'martwych punktów’ w dużych i wielopiętrowych budynkach.

Sercem routera RT-AC87U jest najnowszy układ Quantenna™ z własnym, mocnym dwurdzeniowy procesorem. Odpowiada on za wszystkie procesy obliczeniowe związane z łącznością 802.11ac Wi-Fi.

Dzięki temu, wbudowany w sam router, również dwurdzeniowy procesor 1GHz może zajmować się pozostałymi, wymagającymi zadaniami jak np.: wydajniejszym strumieniowaniem multimediów.

 

Aplikacje i bezpieczeństwo

AiRadar wykrywa lokalizację urządzeń i na nich skupia sygnał bezprzewodowy, zapewniając optymalne połączenie. Funkcja ta działa nawet w przypadku urządzeń Wi-Fi starszej generacji.

Adaptacyjny QoS z kolei czyli kolejna ciekawa funkcja routera Asus RT-AC87U, to funkcja, która automatycznie, w sposób inteligentny przydziela priorytety oraz przepustowość urządzeniom i aplikacjom, kiedy tylko jej potrzebują.

Zapewnia płynne strumieniowanie filmów HD, grę online bez zacięć, krystalicznie czysty głos podczas rozmów VoIP oraz przeglądanie stron internetowych bez jakichkolwiek opóźnień.

Rosnąca złożoność i różnorodność sieci domowych oraz coraz trudniejsze zapewnianie skutecznej ochrony, skłoniły firmę ASUS do zastosowania w RT-AC87U aplikacji AiProtection, która wykorzystuje najnowsze rozwiązanie firmy Trend Micro zwiększające bezpieczeństwo.

Proces ochrony obejmuje trzy etapy: zapobieganie, ochrona i minimalizowanie strat. Najwyższej jakości zabezpieczenie chroni użytkowników i wszystkie podłączone urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, szkodliwymi stronami internetowymi i innymi cyber przestępstwami.

Dba o zachowanie prywatności i stale analizuje stan sieci. Ostrzeżenia pojawiają się natychmiast po wykryciu problemu.

 

Router Asus RT-AC87U będzie dostępny w sieciach sklepów : ABC Data, Action, AB i INCOM w orientacyjnej cenie 899 zł już pod koniec września.

 
SPECYFIKACJA routera ASUS RT-AC87U

Wi-Fi Jednoczesna obsługa dwóch pasm 2.4GHz i 5GHz802.11ac: 5GHz – do 1734Mbit/s802.11n: 5GHz – do 600Mbit/s; 2.4GHz – do 600Mbit/s (Broadcom® TurboQAM™)
Porty 1 x 10/100/1000Mbit/s WAN4 x 10/100/1000Mbit/s Ethernet LAN (1 konfigurowalny jako drugi port WAN)1 x USB 3.0

1 x USB 2.0

Anteny 4 x odczepialna antena zewnętrzna (4×4 MU-MIMO)
Zarządzanie Konsola administracyjna ASUSWRT dostępna z przeglądarki
Waga 747g

Jeden komentarz

  1. Dla średniej wielkości firm, które często korzystają ze standardowych, niskiej jakości, routerów od operatora to korzystne rozwiązanie. Lepsze pokrycie siecią, które inaczej wymagałoby użycia kilku słabych routerów.