Home / Aktualności / Asus  ROG Phone II – specyfikacja i data premiery

Asus  ROG Phone II – specyfikacja i data premiery

Po mieszanym przyjęciu Razer Phone, wydawać by się mogło, że obecność na rynku ROG Phone II może stać pod znakiem zapytania. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem Asus pokazał dziś swoją odsłonę gamingowego smartfonu.

Jeśli więc chodzi o specyfikację tego urządzenia, ROG Phone II może pochwalić się 6,59-calowym wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli, który może działać z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Jest to z pewnością coś czego oczekiwalibyśmy od flagowego smartfonu dla gracza w 2019 r.

Serce smartfonu sygnowanego logo Republic of Gamers jest również silne – Qualcomm Snapdragon 855 Plus to zmodyfikowany 855 z podkręconym układem GPU Adreno 640 dla dodatkowej wydajności. W celu zapewnienia dodatkowej wydajności, Asus wyposażył te urządzenie w 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci masowej (oczywiście na gry). Jeśli okazjonalnie będziemy chcieli zrobić zdjęcie lub nakręcić film – do dyspozycji będzie aparat 48MP, wspomagany mocną 6000mAh baterią.

ROG Phone II jest również wyposażony w akcesoria do gier, takie jak podwójna stacja dokująca TwinView, przypinany wentylator AeroActive Cooler oraz nowy adapter pada o nazwie Kunai.

ASUS nie ujawnił na chwilę obecną ceny ROG Phone II, a chińska dostępność zostanie zaprezentowana w najbliższych dniach, co powinno uzmysłowić nam zakres cenowy poszczególnych wariantów na rynku światowym. Niemniej klienci na całym świecie będą musieli poczekać do pierwszego tygodnia września, aby móc zamówić swój egzemplarz.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.