Home / Aktualności / ASUS ROG Maximus IX Apex – płyta główna LGA 1151 ze slotami DDR4 i DDR3

ASUS ROG Maximus IX Apex – płyta główna LGA 1151 ze slotami DDR4 i DDR3

Firma ASUS przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży płyty głównej z serii Republic of Gamers (ROG), która została wyposażona w chipset Intel Z270 Express oraz gniazdo LGA 1151.

Wspomniane w tytule do niniejszej wiadomości nietypowe rozwiązanie z układem banków pamięci RAM, gdzie dwa sloty DDR4 znajdują się tuż obok pojedynczego slotu dla pamięci DDR3, to niejedyne niecodzienne rozwiązanie na płycie ASUS ROG Maximus IX Apex.

Otóż sama płytka PCB także ma dość oryginalne kształty, a dokładniej mówiąc jej krawędzie, które posiadają wyraźne wcięcia. To nie wszystko, ponieważ płyta główna posiada również dwa gniazda zasilania EPS 8 pin, pojedyncze złącza ATX 24 pin i Molex 4 pin oraz najprawdopodobniej jedno lub nawet dwa sloty M.2 dla kart SSD umieszczone na rewersie płytki PCB.

Do dyspozycji użytkowników firma ASUS odda jeszcze cztery sloty PCI Express 3.0 x16, dwa PCI Express 3.0 x1, cztery porty SATA III, zaawansowany system przełączników dla overclockerów, podświetlane logo Republic of Gamers na radiatorze chipsetu oraz poniżej gniazda dla procesora, cztery porty USB 3.1 (w tym port typu C), kartę sieciową firmy Intel, 8-kanałowy kodek HD Audio, a także złącza video HDMI oraz DisplayPort.

Niestety na chwilę obecną nie została ujawniona choćby orientacyjna cena płyty głównej ASUS ROG Maximus IX Apex, której rynkowa premiera powinna odbyć się jeszcze w tym miesiącu.

asus-rog-maximus-ix-apex-01

asus-rog-maximus-ix-apex-02

Źródło: VideoCardz

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.

3 komentarze

  1. Tania to ta płyta nie będzie. Niemniej jednak wygląda bardzo solidnie, do tego wsparcie oprogramowania ROG więc można się nią zainteresować.

  2. ASUS tak jak i pozostali producenci znacząco podnieśli zarówno jakość wykonania jak i ilość funkcji w swoich płytach. Cena oczywiście wzrosła, ale jak wszystko w życiu, tak i tu, nic nie stoi w miejscu. Czasami opłaca się dołożyć nieco aby otrzymać coś extra, inaczej zawsze kupowalibyśmy “golasy”, czyż nie tak?

  3. Szkoda, że już po gwiazdce, bo płyty zapowiadają się b. obiecująco 😉 A z ASUS-em zawsze miałem dobre doświadczenia w kwestii mainboardów.