Home / Komputery mobilne i tablety / ASUS ROG GX800 – laptop chłodzony cieczą dla hardcorowych graczy

ASUS ROG GX800 – laptop chłodzony cieczą dla hardcorowych graczy

asus-rog-gx800

ASUS ROG GX800, choć na razie bez deklaracji względem ceny, z pewnością stanowić będzie łakomy kąsek dla hardcorowych graczy, a przynajmniej tych z zasobnym portfelem.

Sercem tego 18 calowego gamingowego monstrum są dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 1080 w trybie SLI, będące w stanie zapewnić rozrywkę w rozdzielczości 4K oraz VR, gdy do laptopa podłączymy np. HTC Vive czy Oculus Rift.

Taktowanie procesora GX800 wahają się od 3,2GHz do 4,2GHz, który w połączeniu ze wspominanym duetem układów graficznych osiąga w 3DMark Fire Strike Ultra 10395 punktów. To całkiem sporo, ale przy takiej specyfikacji nie ma się czemu dziwić.

asus-rog-gx800-02

Kolejnym ukłonem w kierunku graczy jest mechaniczna klawiatura wykorzystująca Mechanical Tactile Advanced Gaming (MechTAG) z 2,5mm naciskiem klawiszy dla bardziej precyzyjnej kontroli nad sytuacją. 100 procentowy antyghosting, tak, 30-klawiszowy rollover, oczywiście! ROG Aura RGB LED może z kolei być ustawiona dla każdego z klawiszy indywidualnie – kontroluj kolory i efekty świetlne jak nigdy dotąd. Dzięki temu światełka na choince będą naprawdę zbędne. Postawiony obok niej laptop zrobi to zdecydowanie lepiej.

asus-rog-gx800-03

Tajemnicą mocy laptopa ASUS ROG GX800 jest system chłodzenia Hydro Overclocking System , który jest niezastąpiony przy podkręcaniu zarówno procesora jak i grafiki. Przy pełnej mocy tego mobilnego monstrum będziemy w stanie grać w ponad 60 klatkach na sekundę przy ustawieniach ultra. Wydajność w VR również imponuje – 90 klatek na sekundę.

 

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.