Home / Aktualności / Asus ROG Ares III – diabelna karta z Radeonem Hawaii XT R9 290X chłodzona wodą

Asus ROG Ares III – diabelna karta z Radeonem Hawaii XT R9 290X chłodzona wodą

ASUS ROG Ares III 01
Do oferty kart graficznych firmy ASUS dołączył model ROG Ares III z limitowanej edycji, oparty o dwa procesory graficzne AMD Radeon Hawaii XT R9 290X.

Zajmująca jeden slot na płycie głównej, karta jest już fabrycznie przetaktowana do 1030MHz i posiada 8GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 5000MHz.

Karta ROG Ares III została wykonana z dużą starannością. Zastosowano w niej najwyższej jakości komponenty i ma niewielki profil. Wyróżnia się ręcznie wykonanym, idealnie dopasowanym blokiem EK.

Chłodzenie wodne pozwala uzyskać o 25 proc niższą temperaturę w porównaniu z modelem referencyjnym R9 295X2. Karta Asus ROG Ares III wykorzystuje technologię regulacji napięcia Digi+ z 16-fazowym zasilaniem i japońskimi kondensatorami 10K Black Metallic.

Redukują one zakłócenia napięcia o 30 proc. i zwiększają o 15 proc. wydajność zasilania bez emitowania nieprzyjemnych dźwięków. Moduł DIGI+ VRM oferuje też szerszą tolerancję modulacji napięcia, zwiększa stabilność oraz potencjał przetaktowywania.

Asus ROG Ares III – wyniki testów wydajności

W teście Fire Strike Extreme karta uzyskała o 15 proc. lepszy wynik niż NVIDIA GTX Titan Z, a to już jakieś osiągnięcie. Natomiast w grze Battlefield 4 przy rozdzielczości 4K Ultra HD (3840 x 2160) udało się uzyskać o 33 proc. szybsze odświeżanie obrazu.

W sumie na całym świecie pojawi 500 sztuk ponumerowanych egzemplarzy, więc karta będzie z pewnością atrakcyjną propozycją nie tylko dla entuzjastów wydajności, ale także kolekcjonerów.

GPU Tweak firmy ASUS to z kolei dołączone oprogramowanie, które umożliwia kontrolę nad prędkością wentylatorów, napięciem procesora graficznego i taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Z tym narzędziem przetaktowywanie jest bardzo proste i dostępne nawet dla osób bez większego doświadczenia.

Dodatkowym elementem GPU Tweak jest GPU Tweak Streaming – aplikacja do strumieniowania rozgrywki. Pozwala udostępniać aktywności z ekranu innym użytkownikom przez Internet w czasie rzeczywistym. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

ASUS ROG Ares III