Home / Aktualności / ASUS Republic of Gamers rozpoczyna OC Showdown 2015

ASUS Republic of Gamers rozpoczyna OC Showdown 2015

OC2015 banner_1000x450-01
Dzisiaj rozpoczyna się międzynarodowy konkurs dla entuzjastów przetaktowywania komponentów komputerowych ASUS ROG OC Showdown 2015. Zawody online zostały podzielone na trzy rundy i dwie kategorie.

Extreme – skierowana jest do ekstremalnych overclockerów, a Formula do osób korzystających z chłodzenia powietrzem i cieczą. Głównym organizatorem jest ASUS przy współpracy z HWBOT.org oraz firmami Intel, G.Skill, Enermax i der8auer Extreme Cooling Components (8ECC) i HyperX. Łączna wartość nagród wynosi 8 500 dolarów amerykańskich.

Obie kategorie są otwarte dla overclockerów z całego świata, jednak każdy może wziąć udział tylko w jednej z nich.

Rozpoczynająca się dzisiaj pierwsza runda potrwa: w kategorii Extreme od 30 stycznia do 2 marca br.; w kategorii Formula od 6 marca do 6 kwietnia br.

Z regulaminem konkursu, wymaganiami dla każdej kategorii oraz terminami kolejnych rund można zapoznać się na stronie konkursu http://oc-esports.io/#!/round/rogocs_extreme_r1.

Podczas każdej rundy uczestnicy będą zbierali punkty do rankingu. Przewidziane są nagrody po każdej rundzie i główne, które zostaną przyznane zwycięzcom każdej z kategorii, po zakończeniu trzeciej rundy. Łączna ich wartość w obu kategoriach wynosi 8 500 dolarów amerykańskich.

Zachęcamy wszystkich uczestników do publikowania swoich wyników i komentowania konkursu na Twitterze i Facebooku przy użyciu hashtaga @ASUS_ ROG #OCShowdown.

 ROG_OC_Showdown_2015_Series_framework

Kategoria Extreme

Skierowana jest do overclockerów, którzy osiągają ekstremalne wyniki przetaktowywania przy wykorzystaniu systemów chłodzenia obniżających temperaturę poniżej zera stopni.

W tej kategorii można korzystać z dowolnego sposobu chłodzenia np. suchego lodu czy ciekłego azotu (LN2). Wśród wymagań sprzętowych warunkiem koniecznym jest zastosowanie płyt głównych: ASUS Z97 lub X99, ASUS ROG lub ASUS TUF oraz kart graficznych ASUS, ASUS ROG lub ASUS Strix. Pełne zasady dostępne są na stronie http://oc-esports.io/#!/round/rogocs_extreme_r1.

Kategoria Formula

Przygotowana została z myślą o osobach, które lubią przetaktowywanie bez schodzenia poniżej temperatury 0ºC, przy wykorzystaniu jedynie powietrza i wody. Otwarta jest dla użytkowników płyt głównych ASUS, ASUS ROG, ASUS TUF Z87 lub Z97.

Podobnie jak w kategorii Extreme, w testach 3D, uczestnicy muszą korzystać z kart graficznych ASUS, ASUS ROG lub ASUS Strix. Pełne zasady dostępne są na stronie http://oc-esports.io/#!/round/rogocs_formula_r1.