Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ASUS Republic of Gamers prezentuje najnowszą kartę graficzną Strix RX480

ASUS Republic of Gamers prezentuje najnowszą kartę graficzną Strix RX480

STRIX-RX480-O8G-GAMINGASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował swoją najnowszą kartę graficzną Strix RX480, oferującą obsługę wirtualnej rzeczywistości, oraz zapewniając wysoką wydajność, zaawansowane, niezawodne chłodzenie, ponad sporą możliwość personalizacji. Dzięki najnowszemu procesorowi graficznemu AMD Radeon RX480, podkręconemu do 1330 MHz w trybie OC, karta ta oferuje do 1 procent szybszą wydajność w benchmarku 3DMark Fire Strike Extreme i o 19 procent w grach Hitman czy Doom.

STRIX-RX480-O8G-GAMING 02Kartę ROG Strix RX 480 wyposażono w szereg technologii, które znajdziesz tylko w produktach ASUS: DirectCU III z technologią wentylatora 0db, która zapewnia maksymalny przepływ powietrza, uzyskując temperaturę niższą o 30% i 3-krotnie cichszą pracę oraz ASUS FanConnect, którą cechują złącza wentylatora kontrolowane przez GPU. Opatentowana konstrukcją skrzydeł wentylatorów, zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych. Technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewnia zaś najwyższą jakość i niezawodność działania.

ROG Strix RX 480 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB. Konstrukcja z dwoma portami HDMI to ukłon w stronę entuzjastów rzeczywistości wirtualnej, którzy mogą bez obaw podłączyć swój sprzęt i w dowolnej chwili zanurzyć się we wciągającej rozgrywce. GPU Tweak II z narzędziem XSplitGamecaster pozwoli intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Tak jak inne karty graficzne tego producenta, tak i ta wykorzystuje technologię Super Alloy Power II zwiększającą efektywność, zmniejszającą utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu. Obniżona jest również dynamika cieplna o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.

STRIX-RX480-O8G-GAMING 01Tradycyjnie ROG Strix RX 480 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB Lighting zarówno na obudowie, jak i na płytce backplate. Ta spektakularna technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowany system gry. 

 

ASUS ROG Strix RX 480 będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w drugiej połowie sierpnia 2016 w orientacyjnej cenie 1440zł.

 

SPECYFIKACJA

 

ROG STRIX-RX480-O8G-GAMING

ROG STRIX-RX480-8G-GAMING

·   Taktowanie zegara 1310MHz w trybie boost Gaming

·   Taktowanie zegara 1330MHz w trybie boost OC

·   PCI Express® 3.0

·   OpenGL® 4.5

·   Pamięć GDDR5 8GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   1 x natywny port wyjścia DVI-D

2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

2 x natywny port Display Port 1.4

·   Taktowanie zegara 1266MHz w trybie boost Gaming

·   Taktowanie zegara 1286MHz w trybie boost OC

·   PCI Express 3.0

·   OpenGL 4.5

·   Pamięć GDDR5 8GB

·   256-bitowy interfejs pamięci

·   1 x natywny port wyjścia DVI-D

2 x natywny port wyjścia HDMI 2.0

2 x natywny port Display Port 1.4

Jeden komentarz

  1. Jak dla mnie w cenie RX480 w wersji z 8-GB pamięci ciekawszą propozycją jest GTX 1060 6 GB, który jest szybszy i pobiera mniej energii elektrycznej, no i bez problemu kupimy wersję niereferencyjną.