Home / Aktualności / Monitory / ASUS prezentuje dwa nowe monitory ROG Swift PG279Q oraz ROG Swift PG27AQ

ASUS prezentuje dwa nowe monitory ROG Swift PG279Q oraz ROG Swift PG27AQ

ASUS ROG Swift PG279Q+PG27AQ

Monitory dla graczy, jakie zaprezentował właśnie ASUS czyli ROG Swift PG279Q oraz ROG Swift PG27AQ reprezentują nową generację 27 calowych wyświetlaczy, zaprojektowanych z ogromną dbałością o szczegóły, także dzięki wyposażeniu ich w panel o rozdzielczości 2K/4K. Dzięki temu zapewniają one szczegółowy obraz i nawet do 77 proc. więcej przestrzeni roboczej pulpitu niż w przypadku standardowych monitorów Full HD.

ROG Swift PG27AQ z obrazem o rozdzielczości rzędu 3840 x 2160 (4K/UHD) zapewnia odpowiednią ostrość i bardzo czytelny tekst. Dzięki gęstości pikseli na poziomie 163ppi dostarcza niezarównaną szczegółowość. Wyróżnia się czterokrotnie większą przestrzenią roboczą ekranu Full HD oraz wyraźnym, czystym obrazem. Z kolei ROG Swift PG279Q oferuje równie dobry obraz, tyle że przy 2560 x 1440 pikselach.

ASUS ROG Swift PG279Q_FrontOba modele obsługują pełną paletę barw sRGB. Dzięki technologii IPS dostarczają wyjątkowy obraz o zachwycających kolorach. Użytkownicy mogą skorzystać z szerokiego kąta widzenia na poziomie 178°, o minimalnym poziomie zniekształceń i zmianie koloru – nawet jeśli będą patrzyli na ekran pod ekstremalnym kątem.

ASUS ROG Swift PG279Q_LeftROG Swift PG279Q jest pierwszym na świecie monitorem o częstotliwości odświeżania 165Hz, co przekłada się na redukcję zacięć i rozmycia obrazu. Pozwala użytkownikom zyskać przewagę w grach o szybkim tempie jak np. FPS, RTS, wyścigi czy gry sportowe. Aby uzyskać ten efekt konieczne jest skorzystanie z układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 960 lub wyższego modelu. Turbo Key, to natomiast funkcja, dzięki której szybko przełączymy się pomiędzy poziomami częstotliwości odświeżania (60, 120, 144 lub 165Hz).

Na pokładzie obydwu monitorów ROG Swift PG279Q i Swift PG27AQ znalazła się technologia NVIDIA G-SYNC, która odpowiada za płynną rozgrywkę bez opóźnień. Synchronizuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza z układem NVIDIA GeForceGTX karty graficznej komputera. Eliminuje problem rwania obrazu, jednocześnie minimalizując wszelkie zakłócenia.

Seria opisywanych tu wyświetlaczy ROG Swift PG279Q oraz ROG Swift PG27AQ została wyposażona w przycisk GamePlus, nakładkę celownika, minutnika, a także licznik FPS. To chyba jest znane wszystkim fanom Republic Of Gamers, czyż nie tak?

ASUS ROG Swift PG27_BackMonitory tu opisywane wyróżniają się szerokimi opcjami połączeń, w tym DisplayPort 1.2 oraz HDMI. Dwa porty USB 3.0 oferują wygodne możliwości połączeń, o prędkości nawet 10-krotnie wyższej niż w przypadku USB 2.0. Mogą być wykorzystane do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych.

Zarówno PG279Q jak i PG27AQ  posiada parę 2-watowych głośników i 3,5-milimetrowy jack słuchawkowy, które pozwolą na pełne zanurzenie się w dźwięku. ASUS wyposażył swoje najnowsze produkty w technologie Ultra-Low Blue Light, która redukuje emisję niebieskiego światła nawet o 70 proc. Z poziomu menu wyświetlanego na ekranie (OSD) można wybrać jeden z czterech filtrów niebieskiego światła – są one dostosowane do różnych wariantów użytkowania.

Podczas gdy ROG Swift PG279Q kosztować nas będzie 3749 zł, tak za ROG Swift PG27AQ przyjdzie nam zapłacić nieco więcej bo prawie 4 tys. zł. Pierwszys z nich jest już dostępny w sprzedaży, zaś drugi zawita do sklepów w połowie listopada 2015.

Jeden komentarz

  1. Sam bym z chęcią postawił taki w swojej pracowni, oczy by odpoczęły. I może znów bym w coś grywać zaczął 😉