Home / Aktualności / ASUS Poseidon GTX 980 – karta z hybrydowym chłodzeniem zapowiedziana

ASUS Poseidon GTX 980 – karta z hybrydowym chłodzeniem zapowiedziana

ASUS_ROG_Poseidon_GTX980_DirectCU_H2O_Hybrid_Cooling
ASUS  Poseidon GTX 980 zostanie niebawemwprowadzona do oferty tego producenta karta graficznaz systemem DirectCU H2O, który pozwala na zastosowanie chłodzenia powietrzem lub cieczą.

Osiąga ona niższe nawet o 27°C temperatury pracy w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi, a jednocześnie oferuje szybszą pracę – nawet o 10 procent w grze Watch Dogs
 i do 7 procent w Battlefield 4.

Karta ROG Poseidon GTX 980 wyposażona jest w technologie i innowacje ROG, takie jak: odporne na zakurzenia i zwiększające żywotność wentylatory.

Kartę wyposażono w trzy złącza DisplayPort obsługują technologię NVIDIA G-SYNC. Nie zabrakło w niej także oprogramowania GPU Tweak, który ułatwia podkręcenie procesorów graficznych.

Karta ASUS Poseidon GTX 980 z technologią DirectCU H2O może być chłodzona wodą oraz powietrzem. Użytkownik otrzymuje możliwość wyboru i niezwykle wydajne usuwanie ciepa.

Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła. Dodatkowo usuwane jest ono przez miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące.

Przy chłodzeniu wodą, karta ROG Poseidon GTX 980 osiąga o 27°C niższą temperaturę w porównaniu z kartami referencyjnymi. Odpowiednio wybierając chłodzenie powietrzem uzyskamy 15-krotnie niższą temperaturę.

Na pokładzie nowej karty znalazł się ekskluzywny moduł regulacji napięcia DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic, 10-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. Oznacza to duży margines przetaktowywania, znacznie większy niż w przypadku innych kart graficznych.

Na dużą odporność składają się także pokrywa wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, które zapobiegają wyginaniu karty i zwiększają wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.Asus Poseidon GTX 980 – specyfikacja • NVIDIA GeForce GTX 980
 • PCI Express® 3.0
 • Pamięć 4GB GDDR5
 • Przyspieszone taktowanie 1279MHz
 • 2048 rdzeni CUDA
 • Taktowanie pamięci 7010MHz
 • Interfejs pamięci 256-bit
 • 1 x Natywny Native Dual-link DVI-I
 • 1 x HDMI 2.0
 • 3 x Natywny DisplayPort 1.2

Jeden komentarz

 1. To uniwersalne chłodzenie może przyjąć, nie brak zresztą wśród userów takich, którzy lubią eksperymentować.