Home / Aktualności / Monitory / ASUS MG278Q i MG279Q – duet monitorów 2K, 144 Hz i z technologią FreeSync

ASUS MG278Q i MG279Q – duet monitorów 2K, 144 Hz i z technologią FreeSync

MG278Q_LeftASUS prężnie rozwija linię monitorów dla graczy, czego dowodem jest 27-calowy model MG278Q z matrycą o rozdzielczości 2560 x 1440 WQHD. Charakteryzuje się on szybkim czasem reakcji 1ms, częstotliwością odświeżania 144Hz i technologią AMD FreeSync, która odpowiada płynny obraz w trakcie gry.Na komfort użytkowania przekładają się technologie Ultra-LowBlue Light oraz Flicker-Free niwelujące szkodliwe dla oczu czynniki.

ASUS MG278Q to przedstawiciel nowej generacji monitorów. Wyposażony został on w panel o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440) z gęstością pikseli rzędu 109 PPI. Wyświetla bardzo wyraźny, dokładny obraz i dostarcza o 77 proc. więcej przestrzeni użytkowej, niż standardowe modele 1080p.

Zakłócenia, opóźnienia czy rozmycie obrazu zostały zniwelowane w modelu ASUS MG278Q wraz z zastosowaniem częstotliwości odświeżania 144MHz z czasem reakcji 1ms gray-to-gray. Technologia AMD FreeSync eliminuje przeskoki, co również przekłada się na płynną rozgrywkę i jeszcze lepsze wrażenia z najnowszych tytułów gier.

Monitor posiada przycisk ASUS GamePlus, który uruchamia nakładkę celownika i czasomierza. Gracz ma do wyboru cztery celowniki dopasowane do różnych środowisk gry, a czasomierz pozwala na śledzenie np. co ile minut pojawiają się przeciwnicy.

ASUS GameVisual z kolei, dostępne poprzez dedykowany przycisk lub z poziomu menu ustawień OSD, to sześć gotowych trybów wyświetlania (Scenery, Racing, Cinema, RTS/RPG, FPS, sRGB), które można zmieniać w zależności od rodzaju gry.

Wyjście DisplayPort 1.2, w które wyposażony jest opisywany tu MG278Q zapewnia bezpośrednią obsługę obrazu WQHD. Oprócz tego w jego wyposażeniu znajdziemy porty HDMI i USB 3.0. Z tyłu monitora umieszczono rozwiązanie ułatwiające organizację kabli, dzięki któremu biurko będzie zawsze uporządkowane.

W serii ASUS MG znajdują się dwa modele MG278Q i MG279Q – oba z częstotliwością odświeżania 144Hz. MG278Q wyróżnia się czasem reakcji 1ms, co sprawia, że jest idealny do gier FPS. Z kolei MG279Q wyposażony został w panel IPS o szerokim kącie widzenia 178°, dzięki czemu sprawdza się w grach, w których jakość obrazu odgrywa kluczowe znaczenie. Wyświetlacze z serii MG odpowiadają na potrzeby różnych typów graczy.

ASUS MG278Q jest już dostępny w Polsce w cenie 2499 zł m.in. w sieciach sklepów AB, ABC, ACTION i INCOM.

MG278Q Triple-monitors MG278Q_Pivot MG278Q Back

Jeden komentarz

  1. Dla graczy to rzeczywiście może być jedna z bardziej atrakcyjnych propozycji. Oprócz samych dodatków wspomagających granie, w końcu również systemy ochrony wzroku. A to się i grafikom i montażystom przyda na przykład.