Home / Aktualności / Asus MeMo Pad, Fonepad oraz Transformer Book V – nowe tablety od Asusa

Asus MeMo Pad, Fonepad oraz Transformer Book V – nowe tablety od Asusa

Asus MeMo Pad, Fonepad oraz hybryda Windows i Android czyli Transformer Book V to najnowsze tablety Asusa, które zostały dziś zaprezentowane na rozpoczętych właśnie targach Computex 2014. Jak można zauważyć Tajwański producent efektywnie wykorzystuje czas aby w przeciągu roku nie tylko odświeżyć istniejącą linię produktów, lecz także zaprezentować zupełnie nowe.

Asus Fonepad 7
I tak został nam pokazany nowy tablet Fonepad z 8 calowym ekranem, jak również odświeżonym wyglądem w którym daje się zauważyć odchudzoną ramkę wokół urządzenia. Zmiany dotknęły także głośniki a konkretnie Fonepad zyskał drugi głośnik, oferując tym samym dzwięk stereo. 8 calowy tablet oferuje jednak rozdzielczość 1280×800 pikseli co dla niektórych może stanowić niedosyt jak na taki rozmiar ekranu.

Pod względem mocy procesora jest już nieco lepiej gdyż znaleźć możemy tu 64 bitowy procesor Atom Z3560 taktowany z częstotliwością 1.8 GHz czyli czterordzeniowy układ od Intela. Oferujący łączność 3G, Asus nie wspomniał o jego nowszej odmianie czyli LTE (4G). Tajemnicą pozostaje zatem czy takowa pojawi się w produkcyjnej wersji FonePada.

Asus Memopad 8
Z kolei Asus MeMo Pad ma występować zarówno w 7 jak i 8 calowej wersji i być napędzane jednymi z 64-bitowych procesorów Intela. Nie została podana rozdzielczość 7 calowej wersji, lecz wiemy iż 8 calowy MeMo Pad będzie umożliwiał wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1200 przy wykorzystaniu panelu IPS. Obie wersje wielkościowe mają posiadać kamerę 5MP z tyłu oraz 2MP z tyłu jak również oferować Wi-Fi 802.11ac, 4G LTE czy NFC. Tablety te w dalszym ciągu mają promować nakładkę Asus Zen UI.

Asus Transformer Book V
Jednak najbardziej dla nas i z pewnością dla dużej ilości z was jest hybryda Windows 8.1 i Android 4.4 KitKat, która będzie umożliwiała działanie jako tablet z Androidem, Tablet Windows, Laptop z systemem Android, Laptop z Windows czy smartfon z Androidem. Tak jak więc widzimy jest w czym wybierać wśród tych 5 trybów z jakimi Asus Transformer Book V może pracować.

Wyświetlacz laptopa i tabletu będzie mierzył 12,5 cala i zawierał 1TB dysk twardy podczas gdy w trybie tabletu z nieznanych nam powodów pamięć ta zmniejszy się do 128 GB. W trybie smartfonu otrzymamy 5 calowy wyświetlacz oraz czterordzeniowy procesor Intela działający także pod rozkazami KitKata 4.4.

Póki co ani ceny ani konkretne daty nie zostały ujawnione. Podczas gdy za Fonepad czy MeMo Pad Asus nie powiniem żądać zbyt wiele to za hybrydę Transformer Book V zapewne już tak dobrze nie będzie.