Home / Aktualności / ASUS Maximus VIII Formula, 970 Pro Gaming/Aura oraz ASUS B150I Pro nagrodzone na CES 2016

ASUS Maximus VIII Formula, 970 Pro Gaming/Aura oraz ASUS B150I Pro nagrodzone na CES 2016

asus rog maximus_viii formulaASUS Maximus VIII Formula, to płyta główna z serii Republic of Gamers w formacie ATX z chipsetem Z170 Express i systemem chłodzenia CrossChill Copper EK, która jako jedna z trzech konstrukcji tego producenta została nagrodzona podczas kończących się właśnie pokazów CES 2016.

Zespół ROG połączył siły z EK WaterBlocksi wspólnie uzyskali ekstremalną wydajność chłodzenia cieczą przy niskim poziomie hałasu. Rozwiązanie to wykorzystuje miedź, która wykazuje dużą odporność na korozję, a dzięki właściwościom przewodzenia skutecznie odprowadza ciepło. Wewnętrzne testy wykazały, że przy chłodzeniu wodą temperatura została obniżona do 23 stopni Celsjusza.

Płyta wyposażona została w nowe podświetlenie Aura LED i laserowo grawerowaną, wytrzymałą osłonę ROG Armor. Efekty świetlne i wbudowany panel RGB pozwalają użytkownikom zbudować oryginalne komputery. Podświetlenie może wskazywać również temperaturę procesora lub pulsować w rytm muzyki.

Najnowsze Rozwiązanie Intel Gigabit Ethernet z LANGuard zapewnia lepszą przepustowość i mniejsze zużycie mocy obliczeniowej, co przekłada się na grę bez opóźnień. Technologia 5-kierunkowej optymalizacji systemu zwiększa wydajność procesora w grach czy w trakcie pracy za pomocą jednego kliknięcia. Z kolei o wysoką jakość dźwięku dba wbudowana karta dźwiękowa SupremeFX 2015.

ASUS 970 pro gaming aura

Z kolei nowością wśród płyt pod procesory AMD FX– ASUS 970 Pro Gaming/Aura – to pierwszy model z chipsetem AMD 970+SB950 oferujący wsparcie dla SLI, co zostało oficjalnie potwierdzone przez firmę NVIDIA.

Zdobył on również nagrodę CES 2016, a dla przypomnienia powiemy, że znajdziemy w niej również podświetlenie Aura LED, oraz zaprojektowane pod kątem gier audio SupremeFX z funkcją Sonic Radar II, technologie sieciowe Intel Gigabit Ethernet z ASUS LANGuard i GameFirst. Na pokładzie nie zabrakło także złączy do wodnego chłodzenia, interfejsu M.2 (z obsługą NVM Express) i dwóch portów USB 3.1.

ASUS-B150I-Pro-Gaming-Wifi-Aura-Motherboard

Trzecią konstrukcją, która zdobyła uznanie na pokazach w Las Vegas był przedstawiciel formatu mini ITX – ASUS B150I Pro Gaming/Wi-Fi/Aura, z podświetleniem LED RGB. Otrzymała ona autorskie technologie wpływające na jakość gry jak: audio SupremeFX z Sonic Radar II oraz Intel Gigabit Ethernet z LANGuard i GameFirst.

Wbudowany interfejs M.2 pozwala korzystać z najnowszych, szybkich dysków SSD. Z kolei karta sieciowa Wi-Fi jest w standardzie 802.11ac i posiada dwie zewnętrzne anteny 2×2 dual-band 2.5/5GHz z technologią MU-MIMO. Wbudowane złącza do wodnego chłodzenia zapewniają najlepszą efektywność.

 

Jeden komentarz

  1. Do potencjalnych zalet będzie można zapewne dopisać żywotność. To wychodzi w praniu, ale dotychczasowe doświadczenia z ich ostatnimi płytami są pod tym względem mocno obiecujące.