Home / Aktualności / Asus H97-Pro Gamer – nowa płyta z podstawką LGA1150 dla graczy

Asus H97-Pro Gamer – nowa płyta z podstawką LGA1150 dla graczy

ASUS H97-PRO Gamer
ASUS H97-Pro Gamer to nowa płyta ATX dedykowana graczom wyposażona nie tylko w Gigabitową kartę sieciową, ale również technologię sieciową GameFirst ll. Technologia ta doskonale się sprawdza w połączeniu z 10 GBit/s dyskami M.2 oraz tymi podłączanymi przez SATA Express.  Asus używa GameFirst ll po raz pierwszy właśnie w tym modelu.

Dźwięk z najwyższej półki

Wspomniana Gigabitowa karta sieciowa i technologia GameFirst ll (priorytetyzacja pakietów danych z gier przesyłanych przez sieć) umożliwiają bezpośrednią komunikację z procesorem a co się z tym wiąże mniejsze opóźnienia co w grach są bardzo istotne. Dlatego Asus porozumiał się z Intelem, wykorzystując właśnie jego kartę sieciową a nie innego producenta. Efektem tej współpracy jest ponad 2-krotne zmniejszenie lagów (opóźnień), które przy włączonej funkcji Game First II powoduje 8 krotnie szybsze pingowanie.

Inną wartą uwagi funkcją H97-Pro Gamer jest karta dźwiękowa SupremeFX zapewniająca najwyższej jakości dźwięk w grach i nie tylko dzięki wykorzystaniu Sonic Radar ll. Sonic Radar ll według zapewnień producenta ma zaoferować korzyści w usłyszeniu dźwięków niesłyszalnych w innych rozwiązaniach a przez to uzyskanie przewagi np.w grach FTP.

Stosunek sygnału do szumu na tej karcie dźwiękowej wynosi 115 dB, co uwydatnia każdy wydobywany z karty dźwięk. Nawet chip karty dźwiękowej SupremeFX posiada osłonę elektromagnetyczną w celu wyeliminowania wpływu zakłóceń na jakość mogącego pochodzić od pozostałych elementów płyty. Idąc dalej w tym kierunku inżynierowie Asusa zastosowali dla lepszej jakości dźwięku kondensatory ELNA, przez co uzyskano cieplejsze i naturalniejsze brzmienie.

Dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi mocy w kartę  SupremeFX, można z nią użyć słuchawki o impedancji do 300 Omów i uzyskać jakość podobną do tej uzyskiwanej przez dedykowane karty dźwiękowe.

Sonic Radar II to naszym zdaniem ciekawa i innowacyjna technologia, którą z pewnością docenią gracze. Wspomniana przewaga polega na wyświetlaniu na ekranie źródła pochodzenia dźwięku (np. strzału czy kroków), przez co gracz będzie w stanie otrzymać informację o zbliżającym się wrogu. Takiej korzyści nie miałby gdyby karta dźwiękowa lub nasze głośniki / słuchawki takiego dźwięku nie odtworzyły.

ASUS H97-Pro Gamer – Bezpieczeństwo ponad wszystko

ASUS Gamer’s Guardian z kolei to najnowsze podzespoły, z których płyta ta jest wykonana, a które zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, wytrzymałość lecz co najważniejsze przewagę dla gracza dzięki małym ale dosyć znaczącym ulepszeniom w poszczególnych podzespołach płyty H97-Pro Gamer.

Bezpieczeństwo realizowane jest chociażby poprzez zastosowanie resetowanych bezpieczników chroniących porty oraz pamięci RAM przed krótkimi przepięciami. Japońskie kondensatory o pojemnościach 10K charakteryzują się z kolei wyższymi temperaturami pracy i większą żywotnością.

Również ładunki elektromagnetyczne nie będą mieć wpływu na gniazda USB, wyjścia karty dźwiękowej czy port karty sieciowej dzięki użytej ochronie w postaci Gamer’s Guardian ESD.

Płyta ta jak każda, która ostatnio opuszcza fabryki Asusa korzysta z zaawansowanego regulatora napięcia DIGI+ w celu zwiększenia wydajności i niezawodności.


Asus z97-pro gamer technologie

Jeden komentarz

  1. Z tym chipsetem chyba najlepsze co może być na rynku do gier w tej chwili. Jak zresztą większość ostatnich “growych” rozwiązań ASUS-a z ROG-owoskimi na czele.