Home / Aktualności / Asus goni Razera prezentując gamingowy smartfon ROG Phone

Asus goni Razera prezentując gamingowy smartfon ROG Phone

ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentował dziś też ROG Phone, przełomowego 6 calowego smartfona zaprojektowanego specjalnie do rozgrywki mobilnej na najwyższym poziomie. Tym samym Razer Phone nie juest już jedynym tego typu produktem na rynku, a zaciekli gracze mają teraz wybór.

ROG Phone od Asusa wyróżnia się gamingowym DNA i jest zasilany ośmiordzeniową platformą mobilną Qualcomm Snapdragon 845, która dzięki częstotliwości taktowania 2,96 GHz została sklasyfikowana jako najszybszy CPU tego typu na świecie. Jest on także wyposażony w zoptymalizowany do rozgrywki układ graficzny Adreno 630 (30% wyższą niż układy poprzedniej generacji), gwarantujący topowe osiągi.

Gamingowy smartfon został stworzony od podstaw z myślą o graczach: jego unikalny system chłodzenia z komorą parową i odłączanym modułem AeroActive, zapewniającym dodatkową moc chłodzenia, gwarantuje wysoki poziom animacji podczas najgorętszej rozgrywki, bez efektu smużenia i spadków w wyświetlanych klatkach. Ponadto zastosowany w nim wyświetlacz AMOLED łączy w sobie szybką częstotliwość odświeżania 90 Hz i czas reakcji na poziomie 1 ms, z przepięknymi efektami wizualnymi w HDR. Do tego dochodzi wyjątkowa gama wydajnych akcesoriów i rozszerzeń dodatkowo udoskonalających wrażenia podczas rozgrywki na smartfonie ROG Phone.

Wyjątkowa gama wydajnych akcesoriów i rozszerzeń dodatkowo udoskonala wrażenia podczas rozgrywki na smartfonie ROG Phone. Są to m.in. opcjonalna stacja dokująca TwinView do obsługi dwóch ekranów w trybie ręcznym (handheld); stacja dokująca Mobile Desktop do rozgrywki w trybie desktopowym; a także kontroler Gamevice wraz ze stacją dokującą WiGig do grania na telewizorze. Inne nowatorskie rozwiązania zastosowane w telefonie ROG to obsługa technologii Aura Sync, a także technologii bezpośredniego ładowania ASUS HyperCharge do szybkiego i bezpieczniejszego ładowania baterii przy zachowaniu chłodu obudowy.

Na chwilę obecną nie znamy dokładnej daty rynkowej premiery ROG Phone ani jego ceny.  

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.