Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX – sprzedaż nowej karty rozpoczęta

ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX – sprzedaż nowej karty rozpoczęta

ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX 00ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX to jedna z najnowszych i najwydajniejszych kart graficznych, która właśnie trafiła na rynek. Napędzana przez procesor GTX 980 Ti firmy NVIDIA, STRIX oferuje zegary na poziomie 1291 MHz (1317 MHz przy OC), sprawiając, że karta jest o 24 procent wydajniejsza niż referencyjne konstrukcje.

ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX 01Wykorzystująca autorskie technologie takie jak DirectCU III oferuje sprawdzoną trój-wentylatorową konstrukcję, która jest bezgłośna w zastosowaniach 2D (a nawet mniej wymagających 3D), zwiększając przy tym przepływ powietrza o 30 procent.

W karcie ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX znalazły się także niezwykle wytrzymałe komponenty z serii Super Alloy Power II, które sprawiają, że karta ta jest niezwykle stabilna, niezależnie od obciążenia. Co więcej, stworzono ją przy zastosowaniu w pełni zautomatyzowanego procesu produkcyjnego, eliminując tym samym pomyłki zdarzające się przy tradycyjnej ingerencji człowieka.

ASUS zastosował także w swoim najnowszym produkcie tzw. backplate, który w znacznym stopniu usztywnia całą konstrukcję i sprawia, że nie wygina się ona tak łatwo jak inne dostępne konstrukcje.

Jeśli chodzi o zasilanie to w GeForce GTX 980 Ti STRIX znalazło się wydajne zasilanie w standardzie 12+2 (dla porównania referencyjne karty posiadają 8+2).

Wartym uwagi jest zawarcie w pakiecie oprogramowania XSplit Gamecaster (wartego co najmniej kilkaset złotych) umożliwiającego graczom łatwy streaming czy nagrywanie rozgrywek, czy też użycie diod LED na karcie z ciekawym, pulsującym efektem świetlnym, uprzyjemniającym granie, szczególnie w ciemności.

Karta powinna być dostępna już w lipcu, jednak na razie nie wiemy w jakiej cenie pojawi się na rynku.

ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX ASUS GeForce GTX 980 Ti STRIX 02

 

Jeden komentarz

  1. Czekam na pierwsze testy, bo i jakość i „cichość” chłodzenia są obiecujące.