Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / ASUS E3 Pro Gaming V5 – nowa płyta główna z chipsetem Intel C232 Express

ASUS E3 Pro Gaming V5 – nowa płyta główna z chipsetem Intel C232 Express

ASUS E3 Pro Gaming V5 02

ASUS zaprezentował dzisiaj ciekawą, a do tego nietypową płytę główną E3 Pro Gaming V5 z chipsetem Intel C232 Express, którą oczywiście kieruje do graczy.

Płyta ta oferuje nie tylko wydajność, ale również jest bardzo stabilna i wspiera takie procesory jak Xeon E3-1200 v5, bazujące na architekturze Skylake. Jak można się było spodziewać, producent zastosował gniazda pamięci DDR4, które zapewnią odpowiednią wydajność, dopasowaną idealnie do całej reszty.

Pod pojęciem reszty w płycie ASUS E3 Pro Gaming V5 należy rozumieć serię gniazd i złączy w tym dedykowane chłodzeniu wodnemu (ze wsparciem Fan Xpert 3), USB 3.1 Gen 2 Typu-A, odwracalne USB 3.1 Gen 2 Typu-C czy NVM Express (NVMe) M.2.

Całość objęta jest ochroną Gamer’s Guardian wydłużającą żywotność, w tym dzięki Digi+ (VRM) stabilne dostarczanie zasilania oraz zabezpieczenie przeciwprądowe pamięci DRAM. Dodatkowo ASUS sprzętowo podbudował ją za pomocą wysokiej jakości i odpornej na wysokie temperatury kondensatory, jak również zabezpieczył tylny panel wyjść i wejść metalem odpornym na korozję. 

W dodatkowym przyspieszeniu pomoże technologia RAMCache, która będzie przyspieszała ładowanie naszych gier, ale oczywiście sporo też zależało będzie od podzespołów w naszym komputerze.

E3 Pro Gaming V5, podobnie do produktów z serii ROG wyposażona została w takie dodatki jak Intel LAN – zarządzanie pakietami TDP i UDP związanymi z grami oraz zmniejszającym obciążenie procesora, ASUS LANGuard – sprzętowe zabezpieczenie portów sieciowych przed nadmiernym prądem lub wyładowaniem elektrostatycznym i użycie najwyższej jakości kondensatorów w celu bezproblemowego grania w internecie. Nie można zapominać też o GameFirst, prioryteryzowaniu pakietów gier i dostarczaniu im większej przepustowości łącza internetowego.

Z kolei pod względem dźwięku ASUS serwuje nam także znane SupremeFX dla lepszych doznań przestrzennego dźwięku z 115 dBA (SNR), dostarczanych przez układ Realtek ALC1150, a które też steruje doznaniami wizualnymi w postaci czerwonego podświetlania na płycie. Pozostając w sferze doznań audio, trzeba wspomnieć o Sonic Radar II czyli wizualizacji dźwięków w grach, która pomoże nam zlokalizować wroga zanim go usłyszymy.

Także jak widzicie, płyta ASUS E3 Pro Gaming V5 jest naprawdę ciekawą propozycją dla poważnych graczy, szczególnie z powodu możliwości użycia wspomnianych procesorów Xeon oraz całego szeregu dodatków i wysokiej jakości użytych kompenentów. Na razie cena oraz dostępność płyty pozostaje tajemnicą. Mamy nadzieję, że producent uzupełni te braki jak najszybciej zanim konkurencja zaproponuje coś równie ciekawego i z lepszą ceną.

ASUS E3 Pro Gaming V5 ASUS E3 Pro Gaming V5 01