Home / Aktualności / ASUS Chromebox – mały komputer ze stylowym wyglądem

ASUS Chromebox – mały komputer ze stylowym wyglądem

Asus Chromebox jest przykładem kompaktowego i jednocześnie wydajnego urządzenia, które znajdzie zastosowanie i ułatwi korzystanie z nowych technologii zarówno w domu, szkole, jak i biurze.

ASUS Chromebox

ASUS Chromebox w nowej, ładniejszej i szybszej formie.

Nowy Chromebox Asusa jest prosty w konfiguracji, uruchamia się w ciągu kilku sekund i daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, gier i stron internetowych.

Posiada on także zintegrowaną ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i dokonuje automatycznych aktualizacji, dzięki czemu oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Asus Chromebox daje dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz do tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych.


Pozwala m.in. na korzystanie z YouTube, Hulu Plus i Netflix. Użytkownicy otrzymują 100GB przestrzeni na Google Drive, dzięki czemu ASUS Chromebox staje się kompletnym centrum danych dla innych urządzeń, takich jak: komputery PC, smartfony i tablety.

Musimy jednak wspomnieć iż wspomniana przestrzeń oferowana jest jedynie przez ograniczony czas. Po jego upływie będziemy musieli uiścić opłatę jeśli zechcemy nadal z niej korzystać.

Mogą korzystać także z danych i plików znajdujących się w chmurze logując się na swoje konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca. Należy jednak pamiętać w tym miejscu o konieczności posiadania połączenia internetowego. W przypadku jego braku nasz Chromebook stanie się prawie bez użytecznym urządzeniem.

ASUS Chromebox – co w środku?

W środku mini komputera Asus Chromebook znalazły się całkiem przyzwoite podzespoły jak na tego typu konstrukcje. I tak mamy tu procesory Intela 4-tej generacji: Intel Celeron 2955U, Core i3-4010U lub i7-4600U (opcjonalnie na wybranych rynkach), które bez problemu zapewnią niezwykle płynne działanie i wielozadaniowość.

Z ASUS Chromebox użytkownicy nie powinni narzekać na długie otwieranie się dokumentów czy przerywane strumieniowanie multimediów (o ile ich połączenie internetowe będzie wystarczająco szybkie).

To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, co przekłada się na szybkie działanie stron internetowych i innych usług sieciowych. Cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD z kolei ułatwiają przesyłanie plików, zdjęć i multimediów.

Bez problemu w Chromeboxie Asusa podłączymy urządzenia USB takie jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB. Rozszerzymy tym samym możliwości tego komputera i nie będziemy całkowicie uzależnieni od konieczności bycia podłączonym do sieci w danej chwili.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K. W praktyce oznacza to kompatybilność ze stacjonarnymi monitorami lub dużymi ekranami telewizorów, które dają dużo większą powierzchnię do pracy i zabawy.

Prostota użytkowania komputera ASUS Chromebox

ASUS Chromebox jest bardzo prosty w użyciu – by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje konto Google. Doskonale sprawdzi się w każdym środowisku, zarówno domowym, jak i biznesowym.

Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, czy też ucznia lub współpracownika. Konta w dowolnej chwili można przełączyć, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne.

Kontrola rodzicielska zapewnia bezpieczne środowisko dla dzieci. Co więcej ASUS Chromebox usuwa wszelkie trudności związane z obsługą komputerów i jest przystępny dla każdego – niezależnie od wieku. To urządzenie odzwierciedla dzisiejszy, cyfrowy stylu życia – pozwala na prowadzanie rozmów wideo pomiędzy kilkoma użytkownikami jednocześnie, na żywo, bez żadnych opóźnień przy pomocy Google Hangouts oraz tworzenie, edytowanie i udostępnianie dokumentów za pomocą Google Docs.


Specyfikacja Asus Chromebook

System operacyjny Google Chrome OS
Procesor Intel® Core™ i7-4600U (opcjonalnie na wybranych rynkach)Intel® Core™ i3-4010UIntel® Celeron™ 2955U
Pamięć 2GB / 4GB x DDR3-1600MHz; 2 x SO-DIMM
Grafika Zintegrowana – Intel® HD Graphics (do 4400)
Pamięć masowa 16GB M.2 (NGFF) SSD, 100GB na Google Drive przez ograniczony czas
LAN 10/100/1000Mbit/s
Łączność bezprzewodowa Dwupasmowa 802.11 a/b/g/n; Bluetooth V4.0
Interfejs 1 x Czytnik kart 2-w-14 x USB3.01 x HDMI1 x DisplayPort

1 x Port LAN (RJ45)

1 x Audio Jack (mikrofon/głośnik)

1 x Wejście blokady Kensington

1 x DC-in

Zasilanie 65W
Wymiary 4,88 x 4,88 x 1,65″
1 obsługa rozdzielczości 4KJ/UHD 4K wymaga modelu Core-i3 lub wyższego