Home / Peryferia / Dongle / ASUS Chromebit CS10 – chromebook zamknięty w pendrive

ASUS Chromebit CS10 – chromebook zamknięty w pendrive

ASUS Chromebit CS10 01ASUS Chromebit CS10 czyli odpowiedź na pendrive z Windows 10, który kosztuje zdecydowanie mniej, a może całkiem dużo, został dziś zapowiedziany.

Kosztujący 85 dolarów mini komputer z Chrome OS został tradycyjnie wyposażony został na jednym końcu w złącze HDMI, które podłączamy do naszego telewizora (lub monitora), oraz w USB 2.0 na drugim.

ASUS Chromebit CS10 04

Pomiędzy oboma końcami w Chromebit CS10 znajduje się czterordzeniowy procesor Rockchip 3288-C taktowany zegarem 1,8 GHz, układ graficzny Mali 760, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci masowej. Wśród połączeń bezprzewodowych znalazły się Bluetooth 4.0 i Wi-Fi. Za ich pomocą połączymy np. bezprzewodowe klawiatury czy myszy, zaś do wspomnianego USB najlepiej będzie podłączyć hub, który rozszerzy listę naszych peryferii.

ASUS Chromebit CS10 02

Pomimo, że na rynku dostępnych jest wiele dongli spełniających podobne funkcje, to spora ich część to słabej jakości produkty z Chin. Mamy nadzieję, że renomowany producent jakim bez wątpienia jest Asus, zaserwował nam wysokiej jakości, wydajny produkt z systemem Android, który sprawi, że nasz zwyczajny telewizor stanie się mądrym odbiornikiem (smart TV).

ASUS Chromebit CS10 03