Home / Aktualności / Assassin’s Creed Odyssey oficjalnie zaprezentowane przez Ubisoft podczas E3 2018

Assassin’s Creed Odyssey oficjalnie zaprezentowane przez Ubisoft podczas E3 2018

Po wielu nieoficjalnych informacjach na temat nowego Assasyna, Ubisoft odkryło podczas E3 rąbka tajemnicy jak będzie wyglądał Assassin’s Creed Odyssey. Ekscytacja mogłaby być zdecydowanie większa gdyby nie to, że widzieliśmy już wcześniej zrzuty ekranu, zapiski developerów czy pierwsze ekrany zapowiadające gry.

Dobrą wiadomością jest ta, że fabuła gry będzie miała miejsce w antycznej Grecji, będzie skupiała się na morskich potyczkach, czy też będziemy mogli wybrać pomiędzy męskim a żeńskim bohaterem, którego losami pokierujemy. Pewnego rodzaju odstępstwem od reguły jest jest duże skupienie na odgrywanej przez nas roli. Po wybraniu naszego spartańskiego bohatera – Kassandrya lub Alexiosa, Assassin’s Creed Odyssey zabierze nas do kolebki zachodniej cywilizacji, a nawet pozwoli nam zobaczyć legendę greckich opowieści, Minotaura.

Wspomniana odgrywana przez nas rola objawiać się też będzie w postaci dialogów, które będziemy mieli do wyboru. Dzięki temu nasz bohater będzie mógł być prawdziwym herosem, lub takim nieco naginającym prawdę, zmieniając tym samym rozwój akcji.

Na koniec Ubisoft pokazał również nieco rozgrywki, a dokładnie rozwój akcji w jednej z dostępnych w grze misji. Z niej też można się przekonać, że ateńskie możliwości walki morskiej nie były wyssane z palca. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku walki na lądzie z udziałem rumaka. Co by nie było, z pewnością zauważycie, że ilość przeciwników, z którymi zmierzy się nasz Assasyn zdecydowanie podskoczyła. Czy to dobrze czy źle, pozostawiamy waszej ocenie.

Wśród głównych atutów gry można wymienić możliwość dostosowywania uzbrojenia, umiejętności czy okrętów. Niesamowicie wyglądają też ośnieżone góry czy głębie morskie. Ubisoft postarał się również o wątek niepewności związany z odkrywaniem nowych lądów i znajdujących się na nich skarbów. 

Gra Assassin’s Creed Odyssey pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One już 5 października 2018.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.