Home / Aktualności / ASRock Z97 OC Formula – rekord ustanowiony

ASRock Z97 OC Formula – rekord ustanowiony

ASRock Z97 OC Formula
ASRock Z97 OC Formula dzierży obecnie palmę najwydajniejszej płyty głównej dzięki ustanowionemu przez profesjonalnego overclockera Chi-Kui Lam z zespołu HKEPC OC.

ASRock Z97 OC Formula – zwycięska formuła

Rekord osiągnięty na płycie z chipsetem Z97 został ustanowiony przy użyciu procesora Intel Core i7-4770K w postaci taktowania 7181.23 MHz i jest obecnie najwyższym na świecie według rankingu HWBOT.org.

ASRock Z97 OC Formula John

ASRock Z97 OC Formula record

Jednak wygląda na to, że ten overclocker nie był w pełni z siebie zadowolony dlatego, że postanowił on pobić zaraz inny rekord a mianowicie Intel XTU z wynikiem 1600.

ASRock Z97 OC Formula John Lam
ASRock Z97 OC Formula record 2

Wygląda na to, że konstrukcja w postaci płyty głównej ASRock Z97 OC Formula jest naprawdę solidna i warta uwagi jeśli chcemy uzyskać najwyższą wydajność z naszych podzespołów.

Nic dziwnego gdyż została ona zaprojektowana przez jednego z najlepszych overclockerów Nicka Shiha i zawiera w sobie takie elementy jak olumioowe radiatory chłodzące,wysokiej jakości kondensatory z podwyższonymi temperaturami pracy czy podwójny MOSFET. Każdy szczegół ma kolosalne znaczenie w przepadku bicia rekordu i tak się stało tym razem.

Poza technologią “Super Alloy Technology”, która obecna jest na płycie ASRock Z97 OC Formula, producent zawarł 4 fazowe zasilanie pamięci, najnowsze kondensatory MFC, 12 fazowe, wysokowydajne zasilanie, to tylko niektóre z dobrodziejstw tej 8 warstwowej płyty głównej Asrocka.

Bios jest również mocną stroną tej konstrukcji a to za sprawą szerokiej regulacji napięcia procesora CPU Vcore oraz ustawień VCCM z maksymalnymi 3V. Tak więc te wszystkie fukcje i dodatki płyty ASRock Z97 OC Formula są idealną kombinajcą na osiąganie własnych ambicji przetaktowywania lub też osiągania rekordów.

A wy z jakich płyt głównych korzystacie? Czy możecie się pochwalić jakimiś, niekoniecznie światowymi rekordami waszego komputera? Jak zwykle czekamy na wasze komentarze.