Home / Komputery Stacjonarne / Płyty główne / ASRock A88M-ITXac – kolejna płyta ITX dla podstawki FM2+

ASRock A88M-ITXac – kolejna płyta ITX dla podstawki FM2+

ASRock A88M-ITXac

ASRock zaprezentował właśnie płytę A88M-ITXac dedykowaną podstawce FM2+ i osobom szukającym kompaktowych rozwiązań, co sugeruje już sama nazwa.Płyta wykonana w formacie ITX bazuje na chipsecie AMD A88X i wspiera zarówno najnowsze procesory ze zintegrowanym układem graficznym APU jak i tradycyjne procesory (CPU).

A88M-ITXac posiada 24-pinowe złącze zasilania ATX, 8-pinowe EPS oraz 5 fazową sekcję zasilania VRM. Podstawka FM2+ jest połączona z dwoma gniazdami DDR3, które mogą pracować z częstotliwością 2400 MHz i obsadzone modułami do pojemności 32 GB.

Na płycie znalazło się także złącze PCI-Express 3.0 x16, które z łatwością obsłuży m.in. najnowsze karty z serii Radeon R9 Nano.

Pod względem pamięci masowej i łączności, ASRock A88M-ITXac oferuje sześć portów SATA III, jeden PCIe M.2, bezprzewodową kartę sieciową 802.11ac WLAN (zapewniającą prędkość do 433 Mbps), Bluetooth 4.0, czy gigabitową kartę Ethernet. Mniej ekscytujące, ale równie ważne są 4 porty USB 3.0 czy 6-kanałowy układ dźwiękowy.

Jeśli zaś chodzi wyjścia graficzne to mamy tu do dyspozycji HDMI 1.4a, dual-link DVI oraz D-Sub. Sama płyta wspiera zarówno dwuukładowe karty AMD, co oznacza, że będziemy mogli użyć układu wbudowanego w procesor (APU) oraz dedykowanej karty graficznej z rodziny Radeon. Takie rozwiązanie zwiększy wydajność graficzną naszego zestawu.

Poza zapowiedzią samej płyty, ASRock nie poinformował o cenie ani dostępności tej płyty głównej.

 ASRock A88M-ITXac 01

ASRock A88M-ITXac 02