Home / Aktualności / Asphalt 8 Airborne dostępne dla Windows Phone 8

Asphalt 8 Airborne dostępne dla Windows Phone 8

Asphalt 8 AirborneJesteś fanem wyścigów na małym (w miarę) ekranie swojego smartfona Windows Phone 8? W takim razie mamy dla ciebie dobrą wiadomość ponieważ gra Asphalt 8 Airborne jest dostępna na system mobilny Microsoftu.

Jak to zwykle bywa tam gdzie jest dobra ta też jest i zła wiadomość. Nie, nie cena bo ona jest dosyć niska – Asphalt 8 Airborne kosztuje niecałego dolara. Użytkownicy systemu Android otrzymują ją teraz za darmo więc zastanawiająca jest niemniej ta symboliczna opłata w tym przypadku.

Złą lub może gorszą wiadomością jest rozmiar plików do pobrania. Asphalt 8 pomniejszy miejsce na twoim urządzeniu o 819 MB przed instalacją także przez jej kupnem radzimy sprawdzi dostępne miejsce. Gra oferuje także opcję bezpłatnego spróbowania, lecz ostrzegamy iż jest bardzo wciągająca tak więc zapewne skończy się na jej kupnie tak czy inaczej.

Gra Asphalt 8 Airborne jest tytułem nie należącym do systemu Xbox Live co w praktyce znaczy, że producent firma Gameloft może ile chce ją uaktualniać bez potrzeby ingerencji Microsoftu.

A o co chodzi w samej grze? Tytuł ten jest nowym w serii Asphalt, lecz pojawił się on na system Android oraz iOS w sierpniu. Choć nie jest to typowy symulator lecz bardziej zręcznościówka w której ścigając się obijamy samochody przeciwników i otrzymujemy punkty za efektowne akrobacje to jednak czasami i taka gra jest dobrą odskocznią od rzeczywistości. Zresztą nie oczekujemy chyba pełno wymiarowego symulatora samochodowego na urządzeniu mobilnym jakim jest smartfon.

Trzy miesięczna różnica pomiędzy systemem Microsoftu a pozostałymi nie jest aż taka straszna mając na uwadze dłuższe oczekiwania jeśli chodzi o wcześniejsze gry, szczególnie te pochodzące od firmy Gameloft.

 

Źródło: WPCentral

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.