Home / Peryferia / Słuchawki / ART AP-B21 – słuchawki bezprzewodowe Bluetooth z charakterem

ART AP-B21 – słuchawki bezprzewodowe Bluetooth z charakterem

Do słuchawek sportowych – w tym Bluetooth – podchodziłem dotychczas dosyć ostrożnie. Po pierwsze dopiero niedawno zacząłem ponownie być aktywny, a po drugie zawsze (a przynajmniej dosyć długo) bezprzewodowa technologia jeśli chodzi o słuchawki, kojarzyła mi się z możliwością zanikania dźwięku i większego zużycia baterii mojego smartfonu (czy innego urządzenia wykorzystującego BT).

Niemniej jednak postanowiłem dać bezprzewodowej technologii – w tym przypadku słuchawkom ART AP-B21 – szansę z uwagi na to, że jak wspomniałem moja aktywność fizyczna uległa poprawie. Postanowiłem nie czekać na noworoczne postanowienia i od kilku miesięcy zacząłem jeździć na rowerze (z małą przerwą w okresie zimowym), biegać oraz chodzić na siłownię.

Trzecim powodem do tego testu była coraz większa konieczność rozmów w samochodzie podczas podróży. Nie praktykuję, gdyż uważam to za bardzo niebezpieczne (oraz nielegalne) korzystanie z smartfonu w czasie jazdy. Opcją pozostaje więc albo słuchawka Bluetooth, albo zestaw głośnomówiący.

W związku z moim obecnym trybem życia zmuszony byłbym kupować dwa lub trzy słuchawki do wspomnianych celów, produkt firmy ART był strzałem w dziesiątkę. Pora podzielić się z wami wynikami małych testów.

Jeśli chodzi o zasięg to zdecydowanie mogę potwierdzić deklarowane 10 metrów, choć należy mieć na uwadze, że czasami mogą się zdarzyć małe problemy w okolicach 10 metrów. To jednak może po części wynikać z budowy pomieszczenia (testowałem z laptopem ustawionym w jednym końcu parteru, chodząc aż na poddasze).

art-ap-b21-012

Czas pracy jest moim zdaniem dobry, bo wyniósł ok. 8-10 godzin (przy stosunkowo wysokiej głośności ok. 70-80 procent). Słuchawki ładują się także stosunkowo krótko, aczkolwiek zależy to od użytego źródła ładowania, czy będzie to ładowarka sieciowa czy port USB.

art-ap-b21-011

Komfort użytkowania jest dobry. Podczas biegania słuchawki nie są niekomfortowe (chodzi tu głównie o element baterii), aczkolwiek zdarzało się, że uderzały one przy szybkim tempie w obojczyk – czy można traktować to jako wadę, nie jestem do końca pewny.

Rozmowy telefoniczne również przebiegały bez problemu. Testy z wykorzystaniem iPhone 6 i asystentki Siri były jak przysłowiowa bułka z masłem. Wykorzystując wbudowany mikrofon byłem w stanie głosowo zainicjować połączenie, a rozmówca doskonale mnie słyszał. Ja z kolei słyszałem go także bez zakłóceń i bardzo dobrą jakością.

Jakość! To kolejna rzecz, której się zwykle obawiam jeśli chodzi o mniej znanych (w dużej liczbie przypadków) producentów. Niemniej jednak i tu czekała na mnie miła niespodzianka. Na słuchawkach przesłuchałem chyba każdy gatunek muzyki od popu, przez trans, disco, aż po rap i metal, w końcu jak testować, to testować;) Zarówno tony niskie jak i wysokie były odzwierciedlane bardzo dobrze. Bardzo lubię soczysty bas, a czego jak czego, basu mi z tymi słuchawkami nie brakowało.

Bardziej niż podejrzewałem sprawdziło się także wyciszenie hałasu zewnętrznego. Dzięki dobrej robocie inżynierów ART-a byłem w stanie delektować się swoją muzyką (z naprawdę głośnym “naparzaniem” z głośników na siłowni), czy rozmawiając na ulicy przy nie najcichszym otoczeniu.

Nie mogę też chyba narzekać na rozmieszczenie czy działanie przycisków, choć czasami (szczególnie na początku) zdarzało mi się przeskakiwać do początku pierwszego utworu gdy chciałem wrzucić kolejny. Po kilku dniach używania palce trafiały tam gdzie trzeba.

art-ap-b21

Łatwość sparowania ze smarfonem czy innym urządzeniem wykorzystującym Bluetooth jest równie ważne, założę się, że nie tylko dla mnie, ale chyba każdego użytkownika. W końcu jeśli coś zrazi nas do bezprzewodowej technologii, sięgniemy z pewnością po odpowiednik na kablu.

  1. Wprowadzenie
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Testy i wrażenia z użytkowania
  4. Podsumowanie

Do słuchawek sportowych – w tym Bluetooth – podchodziłem dotychczas dosyć ostrożnie. Po pierwsze dopiero niedawno zacząłem ponownie być aktywny, a po drugie zawsze (a przynajmniej dosyć długo) bezprzewodowa technologia jeśli chodzi o słuchawki, kojarzyła mi się z możliwością zanikania dźwięku i większego zużycia baterii mojego smartfonu (czy innego urządzenia wykorzystującego BT). Niemniej jednak postanowiłem …

Ocena końcowa

Wygląd
Funkcjonalność
Czas pracy na baterii
ogólnie

Polecamy!

Podsumowanie : Słuchawki, które miałem wam okazję przybliżyć mogę polecić zarówno osobom uprawiającym sport, spędzających dużo czasu za kółkiem czy też typowych osób słuchających głównie muzyki. Ogólnie mogę chyba powiedzieć, że produkt, któremu miałem okazję się przyglądać jest dosyć uniwersalny.

Twoja ocena: 4.3 ( 1 votes)
88

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.