Home / Aktualności / Arduboy Mini – 8-bitowa konsola wielkości pudełka na zapałki w śmiesznej cenie

Arduboy Mini – 8-bitowa konsola wielkości pudełka na zapałki w śmiesznej cenie

Dobrych kilka lat temu ( a dokładnie w 2014 roku) Kevin Bates pokazał na Kickstarterze prototyp oryginalnego Arduboya . Zasadniczo był to 8-bitowy klon Game Boya wielkości wizytówki (o grubości 1,6 milimetra) typu open source, oparty na okrojonym Arduino. Urządzenie zawierało również pojemnościowy czterokierunkowy cyfrowy kontroler , dwa przyciski, baterię i mały wyświetlacz OLED.

Jego kolejne urządzenie, Arduboy FX, oferowało więcej pamięci, która mogła pomieścić 200 gier. Najnowsza wersja, Arduboy Mini, zmniejsza rozmiar o połowę w stosunku do oryginału (48 x 32 x 8 mm), ma więcej pamięci niż Arduboy FX i jest dostarczana z preinstalowanymi 300 8-bitowymi grami typu open source, inspirowanymi stylem retro stworzone przez deweloperów.

Niewielki rozmiar Arduboy Mini oznacza, że ​​został przycięty do nagiej płytki drukowanej. Jest ekran OLED 128 x 64, procesor ATmega32u4 16 MHz, 2,5 KB pamięci RAM, sześć przycisków i port USB-C. Brakuje mu głośnika lub wbudowanej baterii – właściciele mogą korzystać z odsłoniętych styków lutowniczych z tyłu, jeśli chcą tych funkcji – ale Mini może być zasilany z przenośnej baterii, która wykorzystuje port USB-C.

Jak można się było domyślać, Arduboy Mini przekroczył swój cel 10 000 dolarów na Kickstarterze i obecnie osiągnął pułap 45 500 „zielonych” a do końca kampanii pozostało jeszcze siedem dni. Jeśli powyższe informacje o urządzeniu was skusiły to możecie zamówić jedno z urządzeń w przedsprzedaży za niewiarygodnie niską cenę 29 dolarów lub kupić pakiet dziesięciu za 240 dolarów, co może być atrakcyjną ofertą dla szkół, które chcą uczyć tworzenia gier 8-bitowych. Istnieją również limitowane edycje Graffiti Editions za 34 USD.

Szacowany czas dostawy Arduboy Mini to czerwiec 2023 r. Ryzyko związane ze wspieraniem projektów na Kickstarterze jest nadal realne ale Bates wskazuje na dwie poprzednie udane kampanie sprzętowe na Kickstarterze i pięć lat doświadczenia operacyjnego jako powody do pewności.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*