Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Arctic Freezer i32 /A32 czyli dwa półpasywne coolery CPU

Arctic Freezer i32 /A32 czyli dwa półpasywne coolery CPU

ARCTIC Freezer i32 01Arctic zapowiedział właśnie swoje dwa nowe pół-pasywne coolery Arctic Freezer i32 /A32, które zaspokoją potrzeby zarówno entuzjastów z zacięciem na ciszę, jak również dla firm, których komputery pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Podczas gdy pierwszy z nich dedykowany jest procesorom Intel (LGA 2011, 2011-3, 1150,1155, 1156, ten drugi zadowoli posiadaczy procesorów AMD (FM2+, FM1, AM3+, Am2+).

Będący następcą modelu Freezer i30 / A30 cooler Arctic Freezer i32 /A32 zapewnia cichą aczkolwiek wydajną pracę, częściowo dzięki nowemu kontrolerowi wentylatora F12 PWM. Owy kontroler powoduje, że wentylator nie włącza się w ogóle podczas typowych zadać w systemie operacyjnym, a tylko usłyszeć go możemy gdy wkroczy do akcji przy wyższych temperaturach (40% PWM).

Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko osiągnąć niską pracę, lecz również wydłużyć żywotność samego 120 mm wentylatora, w którym użyto ulepszone łożyska z specjalnym smarem z dodatkami aluminium.

Niezaprzeczalnym atutem coolerów Arctic Freezer i32 /A32 jest bezproblemowa instalacja nawet z dwoma wentylatorami na pokładzie, które to nie przeszkadzają nawet pamięciom RAM zainstalowanym w naszym komputerze. W budowie tej należy wspomnieć montaż śrub mocujących cooler do tzw. backplate i znacząco lekkiej konstrukcji, nie powinien on powodować wyginania samej płyty głównej.

Dla firm i osób, których komputery pracują całą dobę przez cały rok, przygotowano specjalną wersję Freezer i32 CO wyposażoną w jeszcze lepsze i bardziej wytrzymałe podwójne łożyska. Ta wersja póki co dostępna jest wyłącznie dla CPU Intela. Nie wiemy czy odmiana z mocowaniem dla AMD pojawi się w sprzedaży, a jeśli tak, to kiedy.

ARCTIC Freezer A32 / i32 kosztuje niecałe 50 dolarów i jest dostępny np. w internetowym sklepie Amazon. Miłym dodatkiem oferowanym z nimi jest pasta termoprzewodząca MX-4.