Home / Aktualności / ARCTIC Freezer 7 X – godny następca Freezer 7 Pro

ARCTIC Freezer 7 X – godny następca Freezer 7 Pro

Jeden z weteranów na rynku chodzenia, cooler Freezer 7 Pro od firmy ARCTIC doczekał się godnego następcy w postaci Freezer 7 X. Ale po ponad 10 latach nadszedł czas na przekazanie pałeczki następcy.

Freezer 7 X  nie tylko opiera się na sukcesie swojego znanego poprzednika, ale także pod wieloma względami go przewyższa. Freezer 7 X czerpie korzyści z ulepszonej konstrukcji radiatora wraz z przerobionym układem ciepłowodów. W połączeniu z wentylatorem, zoptymalizowanym pod kątem wysokiego ciśnienia statycznego, ARCTIC Freezer 7 X ustanawia nowe standardy chłodzenia. W porównaniu do swojego poprzednika oferować ma wzrost wydajności o prawie 10% – w dodatku z niższą ceną dzięki zoptymalizowanemu i bardziej wydajnemu procesowi produkcyjnemu.

Wśród kluczowych zmian należy wspomnieć o zoptymalizowany pod względem ciśnienia 92 mm wentylatorze. Dzięki sterowaniu obrotów przez PWM, Freezer 7 X oferuje wysoką moc chłodzenia w niskiej cenie.

 

Jak w większości podobnych konstrukcji dwie rurki cieplne mają bezpośredni styk z obudową procesora, a dodatkowo producent oferuje z coolerem pastą termiczną MX-2 umożliwiającą idealne odprowadzanie ciepła, która jest już nałożona na jego podstawę. Podobnie jest pod względem kompatybilności. Arctic zadbał o to aby jego nowe chłodzenie pasowało zarówno do podstawek Intela, jak i AMD.

Dla estetów producent przygotował czarną obudowę radiatora Freezer 7 X, która ​​robi wrażenie.

Fani Freezer 7 Pro mogą być spokojni. Jeśli spodobał im się Freezer 7 Pro, pokochają także Freezer 7 X. Przede wszystkim ta kompaktowy i lekki cooler po raz kolejny udowadnia, że ​​dla firmy ARCTIC wysoka jakość nie muszą pociągać za sobą wysokiej ceny.

Freezer 7 X jest już dostępny na rynku w cenie 19,99 dolara. Wkrótce dostępny będzie też wariant Freezer 7 X CO z podwójnym łożyskiem kulkowym.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.