Home / Aktualności / ARCTIC Freezer 33 – nowa kompaktowa rodzina układów chłodzenia procesorów

ARCTIC Freezer 33 – nowa kompaktowa rodzina układów chłodzenia procesorów

ARCTIC Freezer 33 to najnowsza rodzina coolerów CPU, która zgodna jest m.in. z układami kompatybilnymi z gniazdem AM4. W skład linii Freezer 33 wejdą aż trzy układy chłodzenia, które będą nosiły sufiksy Plus, CO, a także jeden model nazywający się po prostu Freezer 33.

Oczywiście ww. układy chłodzenia będą także zgodne z procesorami firmy Intel (ich listę przedstawiamy w rozwinięciu newsa), niemniej nie ta informacja stanowi o wyjątkowości coolerów z serii Freezer 33. Otóż potrafią one pracować w trybie półpasywnym, a więc przy mniejszym obciążeniu procesora np. podczas przeglądania stron internetowych czy pisania dokumentów tekstowych ich wentylator/wentylatory nie pracują. Takie rozwiązanie gwarantuje tym samym większy komfort pracy na komputerze, ponieważ eliminujemy jedno z bardziej istotnych źródeł hałasu w komputerze.

Model ARCTIC Freezer 33 Plus posiada dodatkowy, 12-cm wentylator z linii F12 z funkcją PWM, z kolei w wersji Freezer 33 CO zainstalowano japońskie, podwójne łożyskowanie cechujące się większą wytrzymałością (wg producenta nawet do 5x większą) oraz odpornością na kurz i wysokie temperatury.

Wszystkie schładzacze posiadają ten sam aluminiowy radiator z czterema rurkami cieplnymi w technologii Direct Touch. Producent do zestawów dołącza także pastę termoprzewodzącą ARCTIC MX-4.

Ceny opisywanych w niniejszej wiadomości coolerów wynoszą 39,99 funtów (Freezer 33), oraz 41,99 funtów za wersje Plus oraz CO.

ARCTIC Freezer 33 kompatybilność 01

ARCTIC Freezer 33 Plus 01

ARCTIC Freezer 33 Plus 02

ARCTIC Freezer 33 CO 01

ARCTIC Freezer 33 CO 02

ARCTIC Freezer 33 01

ARCTIC Freezer 33 02

 

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.